Jak se žije lidem s HIV v ČR? Průzkum

Česká společnost AIDS pomoc si uvědomuje, že ne celá HIV komunita žije v Praze, kde sídlí Dům světla. Mnoho pozitivních si z různých důvodů nemůže dovolit cestovat za radou nebo pomocí mimo svůj región.

Naším záměrem je vytvořit model dostupné intervence v místě, kde žijete, pomáhat a podporovat HIV pozitivní po celé ČR. Obracíme se na vás s žádostí o pomoc. Prosíme o vyplnění krátkého on-line dotazníku pro osoby žijící v regionech mimo Prahu. Pomozte nám zjistit, jaká je momentální dostupnost služeb pro HIV komunitu mimo hlavní město.

Máte se na koho obrátit o pomoc a radu? Máte problémy na pracovišti, při hledání práce nebo s odmítáním sociálních, zdravotních, společenských, komerčních a dalších služeb?

Díky průzkumu budeme moct mapovat jednotlivou situaci a poptávku po službách v krajích.

Název: PRŮZKŮM PRO VZNIK SÍTĚ REGIONÁLNÍCH PRACOVNÍKŮ PRO HIV POZITIVNÍ V ČR

Termín realizace průzkumu: 15. 11. 2016 – 31. 12. 2016

Cíl průzkumu: Zkušenosti s diskriminací v regionech, dostupnost lékařské péče a sociálních služeb, dostupnost podpory a pomoci v regionech

Cílová skupina: HIV pozitivní osoby žijící v regionech mimo Prahu

Dotazník: Google formulář

CSAP nove logo

FUN&RUN 2018

Obrázek č. 114
Obrázek č. 115

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2018:

SETKÁNÍ KOMUNITY HIV+

Pá 15. března 2018 od 19:00

PODROBNOSTI

SETKÁNÍ PRO NOVĚ HIV+

Čt 22. března 2018 od 18:00

PODROBNOSTI

Využijte konzultanta

Jste-li HIV pozitivní a nedaří se vám sehnat zaměstnání (a to nejen z důvodu diskriminace) kontaktujte konzultanta pro zařazení na trh práce. Konzultant se vám pokusí práci zprostředkovat přes spolupracující agentury nebo vám na osobní schůzce (e-mailem, telefonem) poradí, kam se obrátit.

Obrázek č. 6

Nabízíme pomoc právníka

Obrázek č. 2

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 4

ZDRAVÍ S HIV - Chce to změnu?

Autory brožury Zdraví s HIV by zajímalo, jak jste na tom se životním stylem Vy sami, a velice uvítají několik základních informací prostřednictvím anonymního elektronického dotazníku, který naleznete na zde. Předem děkují všem za poctivé vyplnění a šíření dál. Na závěr zbývá popřát dostatek nápaditosti při Vaší cestě za zdravým životním stylem. Nenechte se odradit dřívějšími neúspěšnými pokusy o změnu – zkuste je spíš vnímat jako zkušenost, ze které se můžete poučit. A nezapomeňte, že klíč ke změně a lepšímu zdraví držíte ve svých rukách především Vy.

MUDr. Veronika Šikolová

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Obrázek č. 53

Ministerstvo práce a sociálních věcí podporuje naši sociální službu azylové domy.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Gilead

Gilead

Společnost Gilead Sciences, s.r.o – podporuje naši společnost v oblasti mobilního testování a preventivních aktivit.

Alza.cz

alza.cz

Děkujme společnosti Alza.cz za hmotné dary z oblasti výpočetní techniky a elektroniky.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.