Vydali jsme brožurku MOJE PRVNÍ KROKY

Ve všech HIV centrech, na našich pobočkách v regionech a v některých HIV poradnách Zdravotních ústavů je od března k dispozici naše nová publikace pro nově diagnostikované pacienty. Jedná se o Průvodce prvními kroky se statusem „HIV pozitivní“.

Přijmout fakt, že je člověk HIV+, a smířit se s novou životní situací, nemusí být snadné. Brožura je tedy prioritně určena právě těm, kteří se i své diagnóze dozvěděli nedávno. Najdou v ní odpovědi na základní otázky, které si lidé po oznámení diagnózy „HIV pozitivní“ obvykle pokládají. Dozví se nejdůležitější informace o tom, co je HIV, jak se starat o své zdraví, jak správně jednat v oblasti sexuálního života nebo jaké otázky si položit, až budou chtít o své pozitivitě říci ostatním. V autorském týmu publikace jsou jak HIV pozitivní lidé, tak i lidé, kteří s HIV pozitivním člověkem žijí. Mohou proto díky vlastním zkušenostem být autentickými průvodci a rádci. Anglický originál knížky byl doplněn českými reáliemi. Průvodce je ke stažení zde.

CSAP nove logo

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2018:
SETKÁNÍ KOMUNITY HIV+
Čtvrtek 20. prosince 2018 od 19:00
PODROBNOSTI

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 124
Obrázek č. 122

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.