On-line poradna

Poučení Hiv+ osob 5. 5. 2019

Uživatel: Jiří, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. Rád bych se zeptal zda už vsechna AIDS centra v České republice používají novou verzi poučení Hiv+ osob? Nevíte jak je tomu u AIDS centra v Brně? Děkuji za odpověď.

JUDr. Jakub Tomšej Ph.D.

Odpověděl: JUDr. Jakub Tomšej Ph.D., 9. 5. 2019

Dobrý den,

správně by všechna HIV centra měla používat změní poučení z roku 2016, které bylo vydáno v metodickém pokynu MZ k řešení této problematiky (https://www.mzcr.cz/Legislativa/Soubor.ashx?souborID=28818&typ=application/pdf&nazev=ZDRAVOTNICTVI%2010-16.pdf). Znění tohoto poučení se výrazně změnilo oproti tomu předchozímu a považuji je za rozumné a vyvážené. V praxi někteří lékaři používají ještě novější znění poučení, nejde nicméně o oficiálně schválený postup a nemám informaci o tom, do jaké míry se to týká Brna.

Obrázek č. 138

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2019:

Setkání nově HIV+

9.9.2019 od 18:00 hodin

PODROBNOSTI

Obrázek č. 143

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 141
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.