On-line poradna

Reishi shiitake maitake 11. 4. 2019

Uživatel: LACKO, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, před měsícem jsem začal s léčbou... Výsledky mám prý dobre... Jelikož bydlím v zahraničí neovládám dokonale řeč tak prosím o radu tady... První dotaz zní : je možné určit Cca jak dlouho jsem hiv +? (CD4 740; VN 29000)... Dále bych rád věděl zda mohu užívat extrakt z houby reishi nebo shitake? Nebude to mít nějake negativní učinky? Antiretrovirotika beru Rezolsta + emtricitabine. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 12. 4. 2019

Určitě je důležité při odhadu znát i datum posledního negativního testu. Nicméně lze předpokládat, že pozitivní jste buď 3-6 měsíců (pokud se Váš organismus ještě "vzpamatovává" z akutní HIV infekce, anebo kolem 1-2 roku, pokud tedy mírně stoupá virová nálož, ale došlo je k mírnému zhoršení imunity. V každém případě lze předpokládat, že jste byl zachycen včas a prognóza je dobrá.

U obou hub byl prokázán možný vliv na enzymy, které využívá HIV. Některé studie předpokládají, že by tyto houby mohly přispět i k nalezení léku, který umí HIV vyléčit. Není známa jejich nežádoucí interakce s protivirovými léky.

Takže není (zatím?) znám důvod, proč by je HIV pozitivní nemohli užívat jako výživový doplněk. Ale rozhodující pro jejich zdraví je řádné užívání prověřených antiretrovirových lékových kombinací.

Obrázek č. 138

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2019:

Setkání nově HIV+

9.9.2019 od 18:00 hodin

PODROBNOSTI

Obrázek č. 143

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 141
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.