Sdílna

Obrázek č. 46

Poradna rodinám a osobám blízkým HIV pozitivních

Dozvěděli jste se, že je váš blízký HIV pozitivní?
Nevíte si v takové situaci rady? Máte otázky, ale chybí Vám odpověď?

ČSAP si uvědomuje, že proces smíření se s HIV pozitivitou se týká jak člověka samotného, tak i jeho blízkého okolí (rodina, partner, přátelé).
Rozhodli jsme se reagovat na tuto skutečnost a vytvořit bezpečný prostor, kde si budou moci lidé, kteří takovou životní situaci právě prožívají, vzájemně poskytnout podporu a pomoc.

V rámci projektu SDÍLNA+ můžete využít:

  • Poradenství (setkání s odborníkem psychologem/sociálním pracovníkem nad vašimi tématy, získáte informace o HIV, léčbě a službách Domu světla)
  • Skupinové poradenství a terapie (otevřená skupina osob, jejichž blízcí jsou HIV+, každé setkání trvá 90 minut; při skupinovém setkání můžete sdílet svůj příběh, hledat inspiraci, získat odpovědi na Vaše otázky; skupinu vede psycholog)
  • Individuální terapie a konzultace s psychologem

Vše probíhá v důvěrném prostředí se zárukou anonymity(nebudete muset uvádět své jméno a další osobní údaje). Všechny služby jsou poskytovány bezplatně.

V případě zájmu nás kontaktujte:

E-mail: sdilna@aids-pomoc.cz

Tým projektu Sdílna+ najdete zde

CSAP nove logo
Obrázek č. 113

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2018:

SETKÁNÍ KOMUNITY HIV+

Pá 19. ledna 2018 od 19:00

PODROBNOSTI

SETKÁNÍ PRO NOVĚ HIV+

Čt 25. ledna 2018 od 18:00

PODROBNOSTI

Využijte konzultanta

Jste-li HIV pozitivní a nedaří se vám sehnat zaměstnání (a to nejen z důvodu diskriminace) kontaktujte konzultanta pro zařazení na trh práce. Konzultant se vám pokusí práci zprostředkovat přes spolupracující agentury nebo vám na osobní schůzce (e-mailem, telefonem) poradí, kam se obrátit.

Obrázek č. 6

Nabízíme pomoc právníka

Obrázek č. 2

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Podpořte nás darem

Obrázek č. 4

ZDRAVÍ S HIV - Chce to změnu?

Autory brožury Zdraví s HIV by zajímalo, jak jste na tom se životním stylem Vy sami, a velice uvítají několik základních informací prostřednictvím anonymního elektronického dotazníku, který naleznete na zde. Předem děkují všem za poctivé vyplnění a šíření dál. Na závěr zbývá popřát dostatek nápaditosti při Vaší cestě za zdravým životním stylem. Nenechte se odradit dřívějšími neúspěšnými pokusy o změnu – zkuste je spíš vnímat jako zkušenost, ze které se můžete poučit. A nezapomeňte, že klíč ke změně a lepšímu zdraví držíte ve svých rukách především Vy.

MUDr. Veronika Šikolová

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Obrázek č. 53

Ministerstvo práce a sociálních věcí podporuje naši sociální službu azylové domy.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Alza.cz

alza.cz

Děkujme společnosti Alza.cz za hmotné dary z oblasti výpočetní techniky a elektroniky.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.