Běželi jsme proti homofobii a AIDS

PRAHA – V sobotu 16. května ve tři hodiny odpoledne se uskutečnil po třech letech obnovený benefiční běh proti homofobii a AIDS. Běželo se na pražském Vítkově na trati dlouhé 4,6 km. Boj proti homofobii a AIDS přišlo podpořit celkem 38 účastníků, kteří přispěli na provoz karlínského Domu světla celkem 2900 korun.

Jako první trasu v sobotu doběhl Petr Pejchal v čase 19 minut a 15 sekund. Celkově všem účastníkům uběhnutí necelých pěti kilometrů dlouhé trasy trvalo 35 minut. Benefiční běh se uskutečnil v rámci Mezinárodního dne boje proti homofobii, který je v kalendáři označen na neděli 17. května. V tento den byla v roce 1990 vyškrtnuta homosexualita z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace. Mezinárodní den boje proti homofobii upozorňuje na důležitost respektování práv lidí s jinou než heterosexuální orientací.

V neděli 17. května si také připomínáme zemřelé na AIDS a lidi bojující s infekcí HIV. Celosvětově tato připomínka připadá každý rok na třetí květnovou neděli pod označením Světlo pro AIDS. V Česku si tento den kromě běhu připomínáme nasvícením významných budov červeným světlem.

#image_description_99#

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 155
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.