EVROPSKÝ TÝDEN TESTOVÁNÍ 2022

U příležitosti preventivního projektu Evropský týden testování 21.11. – 28.11. 2022 připravila Česká společnost AIDS pomoc, z.s. významné rozšíření svých služeb. Dům Světla prodlužuje otevírací dobu anonymního testování a otevře dveře své venerologické ambulance všem zájemcům o testování více typů pohlavních infekcí.

Je možné otestovat se anonymně a zdarma na HIV, SYFILIS, HEPATITIDU B, C a v rámci venerologické ambulance i na KAPAVKU a CHLAMYDIE

Zájemci mají možnost podstoupit anonymní testování nebo rozšířené vyšetření ve venerologické ambulanci.

Máte-li zájem zkontrolovat své zdraví v oblasti pohlavních infekcí, věnujte prosím pozornost následujícím informacím:

  • Venerologická ambulance

Ambulance je k dispozici všem, kteří mají zájem otestovat se mimo standardních testů, i na kapavku a chlamydie, případně mají jiné potíže. Vyšetření lékařem je hrazeno ze zdravotního pojištění, není ale v anonymním režimu. Je třeba mít zdravotní pojištění u některé z těchto pojišťoven:

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP / 111)
  • Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (ZP MVCR / 211)
  • Revírní bratrská pokladna (RBP ZP / 213)
  • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ / 209)

Pokud jste pojištěni u jiné zdravotní pojišťovny nebo nemáte zdravotní pojištění v ČR, je možné absolvovat test v režimu samoplátce.

Výsledky testů na kapavku a chlamydie budou k dispozici za cca. 3 hodiny, ostatní následující den.

Na venerologické vyšetření je nutné se předem objednat zde: Online rezervace - Reservanto

  • Anonymní testování

Po celý týden bude rozšířena otevírací doba Domu světla, testy jsou zdarma a v anonymním režimu. K dispozici jsou testy na HIV, Syfilis, Hepatitidu B a C. Výsledky budou k dispozici do druhého dne, je možné si je vyzvednout on-line či nechat zaslat pomocí SMS. Pro zájemce jsou k dispozici i placené rychlotesty, jejichž výsledek je znám do 5 minut. Na tento typ testování není třeba rezervace, všem doporučujeme vyplnit si předtestový dotazník: https://www.hiv-pomoc.cz/dotaznik

www.hiv-testovani.cz

Obrázek č. 138
Podcast Život plus
Obrázek č. 205
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544, +420 725 960 300. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544 чи +420 725 960 300. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.