MÁME ZA SEBOU KOMUNITNÍ SETKÁNÍ, DALŠÍ PROBĚHNOU PO PRÁZDNINÁCH

Minulý týden se konala setkání pro HIV+ komunitu, která ČSAP pravidelně pořádá. Obě skupinové akce se vrátí zpět v září, v období července a srpna se nescházíme.

Ve středu 21.6. se konala v zámečku Nemocnice Na Bulovce svépomocná skupina pro nově diagnostikované. Skupina nabízí anonymní a bezpečný prostor pro sdílení zkušeností a pocitů z nové životní situace. „S každým nově diagnostikovaným člověkem sdílím svůj příběh, především pak pocity a obavy, které jsem zažil a snažím se jim dát odpovědi na otázky v situacích, kdy si nevědí rady. Pro nově diagnostikované, kteří mají všechny situace, jež může život s HIV přinést, teprve před sebou, má samotné sdílení zkušeností velkou hodnotu“, říká mentor skupin pro nově diagnostikované Michael Jettmar. Ten je na skupinách přítomen společně s PhDr. Richardem Braunem z HIV centra Nemocnice Na Bulovce. Na skupinách jsou představeny i služby a programy ČSAP a předány tištěné materiály a důležité kontakty.

Komunitní setkání proběhlo o den později, ve čtvrtek 22.6. Srazy probíhaly v Domě světla, byly více formální, protože se řešil postoj a možnosti HIV+ komunity v citlivých záležitostech. “V současnosti se snažíme dělat setkání méně formální, mimo Dům světla. S příchozími vedeme diskuze a rozhovory, ze kterých si v případě potřeby děláme výstupy užitečné pro přípravu služeb určených naší komunitě“, řekl Lukáš Rybníček, který je koordinátorem obou skupinových setkání. Na komunitní setkání je třeba se přihlásit předem prostřednictvím e-mailu muj.buddy@gmail.com.

Nyní nás čeká 2 měsíce přestávka, od září se ale budeme opět pravidelně setkávat. Termíny pro 2. pololetí letošního roku naleznete na komunitním webu v záložce “Aktivity”.

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.