Přijetí diagnózy a následky pro nejbližší okolí

Říct či neříct? A komu? I to jsou otázky, které si kladou HIV pozitivní lidé, když přemýšlí, komu se svěřit s tím, že jsou HIV pozitivní. Zveme vás na panelovou diskuzi v rámci Prague Pride ve čtvrtek 13. 8. od 19:00 opět do Galerie Langhans.

O tom, jak může rodina nebo blízké okolí přijmout fakt, že jejich blízká osoba je HIV pozitivní, budeme v rámci diskuze hovořit s psychiatrem a sexuologem MUDr. Ivo Procházkou, CSc. a s koordinátorkou programu pro rodinu a osoby blízké HIV pozitivních „Sdílna+“ Alenou Špakovou, DiS. O vlastních zkušenostech bude hovořit pracovník v sociálních službách Domu světla Michael Jettmar. Účastníkem panelové diskuze bude i vítěz soutěže Gay Roku Jirka Korytář, kterému se někdo blízký svěřil, že je HIV+.

Do programu letošní Prague Pride, která proběhne v Praze ve dnech 10. – 16. 8. 2015 s podtitulem „Všichni jsme stejně teplí“, zařazuje Česká společnost AIDS pomoc bezplatné anonymní testování, dvě besedy a příběh HIV pozitivního člověka jako živé knihy. Potkáte nás také v průběhu týdne v klubech a v sobotu v průvodu a na Letné.

UŽ JSTE ČETLI ŽIVOU KNIHU…?

Autentický příběh HIV pozitivního člověka si budete moci poslechnout v rámci festivalu živých knih, který proběhne v pátek 16. 8. od 16:00 do 18:00 hod. na Střeleckém ostrově v Pride village. Po poslechnutí příběhu živé knihy bude prostor pro vaše dotazy.

POJĎTE S NÁMI DO PRŮVODU

A samozřejmě nás potkáte i v sobotu 15. 8. v průvodu, kde od nás dostanete nějaký ten informační leták, zdarma preventivní balíček s kondomem a lubrikantem anebo nás budete moct podpořit zakoupením odznáčku červené stužky. Aktivit je mnoho, týden jimi bude slušně naplněný.

Těšíme se na viděnou!

Celou tiskovou zprávu naleznete ZDE

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.