Projekt Housing First zajišťuje střechu nad hlavou pro lidi v těžké životní stiuaci

Pět lidí v Praze, kteří se ještě nedávno nacházeli v bytové nouzi, je již na cestě k bezpečnému, stabilnímu a důstojnému bydlení. To vše díky projektu Housing First s názvem Správci bydlení, který spolufinancuje Evropský sociální fond.

Klienti jsou do projektu zapojeni na různých úrovních spolupráce. Sociální pracovníci za nimi docházejí jednou týdně a dle jejich aktuálních potřeb společně pracují nejen na zabydlení, ale i na zlepšení v dalších oblastech života. „Pomáháme jim s vyřízením sociálních dávek, s hledáním zaměstnání, doprovázíme je k lékařům, navštěvujeme je v jejich novém nájemním bytě. Podporujeme je a doprovázíme životem. Pracujeme spolu na tom, aby jejich život našel nový směr,“ říká sociální pracovník Honza. Klienti programu mají k dispozici multidisciplinární tým složený ze sociálních pracovníků, bytového specialisty, peer konzultantky, psycholožky a dalších.

Podporu zajišťuje tým projektu Správci bydlení i majitelům pronajatých bytů. Garantuje jim včasné a úplné zaplacení nájmu, pomoc s administrativními záležitostmi, dohlíží na bezkonfliktní sousedské vztahy. Cílem je dlouhodobý pronájem bytu za oboustranné spokojenosti majitele i nájemce.

V současné době tým hledá vhodný byt o velikosti 2+kk v Praze pro klientku samoživitelku, která pečuje o šestiletého syna. Ten v září nastupuje do školy, a proto potřebuje stabilní zázemí. „Chci pro syna bezpečný a šťastný domov, kde může růst a cítit se dobře,“ říká maminka malého Oleha.

Pokud máte chuť pomáhat lidem ve složité životní situaci a vlastníte volný byt nebo víte o někom, kdo ho má právě k dispozici, neváhejte se ozvat na telefonním čísle + 420 601 569 725, případně na emailové adrese info@spravcibydleni.cz. Více informací o projektu Housing First najedete na www.spravcibydleni.cz.

Projekt: „Zavedení principů konceptu Housing First pro osoby žijící s HIV“ Registrační číslo: CZ.03.02.01/00/22_101/0001054

Připravila Alexandra

Obrázek č. 239
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.