Studie: Alkohol je pro osoby nakažené virem HIV škodlivý.

Nová studie naznačuje, že pro HIV+ je pití alkoholu mnohem nebezpečnější. Účinky alkoholu se zdají být pro pozitivní vyšší, i když užívají ART.

Výsledky studie ukázaly, že pozitivní pacienti, kteří vypijí za den jeden nebo dva drinky, jsou vystaveni vyššímu riziku úmrtí a zdravotních problémů souvisejících s alkoholem.

Pacienti byli zapojeni do studie provedené US Department of Veterans Affairs, v letech 2008 a 2012. Studie se účastnilo více než 18.000 HIV pozitivních a více než 42.000 negativních osob. Vědci zkoumali souvislost mezi pitím alkoholu, zdravotními potížemi a souvisejícím úmrtím.

Vědci zjistili, že u pacientů s HIV, kteří pili i malé množství alkoholu, byla větší pravděpodobnost vzniku zdravotních potíží souvisejících s alkoholem a úmrtí, než u negativních pacientů. To platilo i pro ty, kteří měli virovou nálož potlačenou ART.

“To ukazuje, že i lidé, kteří mají nízkou virovou nálož a jsou obecně mnohem méně nemocní, jsou alkoholem více ohroženi než ti, kteří virem HIV nakaženi nejsou. Z toho vyplívá, že míra pro bezpečnou konzumaci alkoholu je pro lidi infikované virem HIV odlišná.“

Zdroj

Obrázek č. 138
Obrázek č. 150

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.