Vyběhni s homofobií! Zapoj se do FUN&RUN 2019

Letošní ročník charitativního běhu FUN&RUN se uskuteční v sobotu 18. května v pražských Letenských sadech. Poběží se trasy 5 a 10 km a budete při nich mít krásné výhledy na pražské panorama. Jako každý rok tak oslavíme Světový den boje proti homofobii, bifobii a transfobii #idahot, který připomíná rozhodnutí Světové zdravotnické organizace z roku 1990 odstranit homosexualitu ze seznamu nemocí. Den poté se bude konat akce Světlo pro AIDS, kdy budou v rámci vzpomínky na oběti nemoci HIV/AIDS nasvíceny vybrané budovy měst načerveno.

Registrace do běhu jsou již otevřeny na adrese http://bit.ly/beh2019. Výtěžek ze startovného bude stejně jako v předchozích letech použit na podporu Domu světla a internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz. V březnu pořídíte startovné za zvýhodněnou cenu 300 Kč, kterou navíc Nadační fond pomoci Karla Janečka znásobí zlatým řezem, tzn. k částce přidá 185,4 Kč. Díky tomu tak bude mít letošní FUN&RUN vyšší výtěžek až o 12x21x212 (= 53 424 Kč), tedy provoz Domu světla i poradny Sbarvoune.cz bude podpořen vyšší částkou.

V dubnu pořídíte registraci za 400 Kč, na místě v den závodu bude omezený počet registrací k dostání za 500 Kč. Neběháte, ale chcete podpořit dobrou věc? Můžete se zaregistrovat do běhu a pak jen fandit podél trati. Dáte si k tomu pivko, zmrzlinu a můžete se nechat bezplatně otestovat na HIV a syfilis ve dvou sanitkách České společnosti AIDS pomoc.

FUN&RUN je letos součástí Dne pro lásku, který bude na Letenské pláni probíhat celé odpoledne. Můžete se těšit na velký koncert, stánky s občerstvením a piknik, aktivity pro děti.

Informace o akci najdete na www.funandrun.cz a ve facebookové události „FUN&RUN 2019 – běh proti homofobii“.

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.