On-line poradna

V této poradně jsou obsažena témata týkající se života HIV pozitivních lidí a je určena výhradně HIV pozitivním lidem. Jedná se o téma Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS, kde se dotazy mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař. Další oblastí je poradenství našich sociálních pracovníků ve věci ubytování a azylových služeb. Dalším tématem je diskriminace nebo stigmatizace HIV pozitivních lidí ve společnosti. Na dotazy odpovídá náš právník. Na dotazy odpovídáme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Jazyk 4. 12. 2023

Uživatel: Dovca, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, může mě nakazit člověk, který má bílý jazyk orálním sexem, pokud nemá poranění v puse, když jsem penisem naražel do zadní časti krku?

Dotaz 4. 12. 2023

Uživatel: Karel, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Zdravíм, chtěl bych se dozvědět, jestli ostatni lékaři vidí mou diagnózu HIV+? Děkuju.

Kombinace Biktarvy a Isoprinosine 1. 12. 2023

Uživatel: MartinLorenzo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, prosím o informaci, zdali je možné kombinovat léky Biktarvy s léky Isoprinosine na léčení genitálních bradavic. Děkuji

DOTAZ Chlamydie 27. 11. 2023

Uživatel: Milan, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Prosim vas jsou chlamydie nebezpecne pro cloveka ktery je hiv leceny pacient a ma virovou naloz nule a Cd4 bunky okolo 560? Dejme tomu ze je mesic neleci, kvuli blbe objednavaci dobe u lekaru. Dekuji.

Jak získat léčbu bez veřejného zdravotního pojištění 20. 11. 2023

Uživatel: Lukas, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, můj partner je jako HIV pozitivní léčený už několik let lékem Triumeq. V současnosti jsme se v rámci stěhování a změny práce dostali do situace, kdy on jako osvč původem ze 3.země nemá nyní nárok na veřejné zdravotní pojištění, pojišťovna VZP mu nabídla komplexní pojištění exclusive, které ale nehradí HIV léčbu. Už třetí měsíc tedy platíme za lék přibližně 20.000,-Kč každý měsíc a nevíme si rady, jsme manželé, ale o trvalý pobyt pro něj zatím bohužel žádat nemůžeme. Nemáte jakoukoliv radu, jak postupovat? Díky!

Bílý jazyk 19. 11. 2023

Uživatel: Jazyk, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, může mě nakazit HIV člověk HIV pozitivní, který má bílý jazyk orálním sexem, pokud nemá poranění v puse, když jsem penisem naražel do zadní časti krku?

Sport před zaléčením 16. 11. 2023

Uživatel: Tom, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, byl jsem vystaven riziku, měl jsem ukázkovou primoinfekci s velkou sadou příznaků. Na test je ještě brzy, vyjděme z předpokladu, že jsem pozitivní. Mohu před zaléčením (braní ART několik měsíců, snížení VN) sportovat? Sport je pro mě kruciální a bez něj nejsem v pohodě. Letos vynechám týden v kuse na lyžích, ale mohu lyžovat nárazově jednotlivé dny? Děkuji

Injekční forma léků 6. 11. 2023

Uživatel: Marek, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den,mám dotaz.Před časem jsem rozhodl pro injekční formu podání léků.Hlavní důvody byli že nemusím pořád tahat tablety a druhý byl,že injekční forma nemusí být podána přesně na den,jako předchozí dávka,že je tam tolerance 7 dnů.To jsem se dočetl ve vašem časopise Pozitivně.Načeš mi paní doktorka kam chodím řekla, že to není pravda..že injekční forma musí být podána přesně na den.. Chtěl bych upřesnit že půjde o 3 dávku..Díky za odpověď..

Ošetření 4. 11. 2023

Uživatel: Nicola, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dorý den, chtěl jsem zeptat jak je to s ošetřením na zubni pohotovosti co když mě nebude chtít ošetřit lékař co mám dělat když to bude akutní problém

Dobrý den 23. 10. 2023

Uživatel: Kuchi32, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Mám dotaz dneska mi byla zahájena léčba – prášky ve zprávě jsem se dočetl virová nálož je 31 200. Je to hodně? děkuji za odpověď.

Vyšší hodnoty abs. poctu lymfocitů 17. 10. 2023

Uživatel: Franta, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, už přes rok mám vyšší hodnoty abs. poctu lymfocitů, neco kolem 5. Může jít o hiv?

Pomluva 10. 10. 2023

Uživatel: Adam, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, před rokem jsem se ve zlém rozešel s přítelem. Po rozchodu si založil profil na seznamce, kde se vydával za někoho jiného a chvilku si se mnou psal. Začal psát, že jsem HIV pozitivní, že mě (spolu s jeho nynějším přítelem) viděli v registrech pozitivních a že to má od nějaké lékařky, kterou nechtěl jmenovat kvůli "lékařskému tajemství". Pak jsem ho potkal v klubu, kde to samé říkal i před kamarády. Napsal mi to i další den do sms. Neřešil jsem to, ale nedávno jsem ho potkal a řekl mi to samé do očí. Nikde určitě vedený nejsem, na testy chodím pravidelně a vždy negativní. Lze tohle chování nějak řešit/postihnout? Všechny zprávy mám uloženy. Děkuji moc za odpověď.

Lék 3. 10. 2023

Uživatel: Lék, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, už se prosím ví kdy bude definitivní lék na HIV a toho hnusného svinstva se všichni jednou provždy zbavi ?

Léčba HIV 19. 9. 2023

Uživatel: Jirka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, děkuji vám za vaši práci, je to obdivuhodné. Chystám se na testy k HIV a očekávám špatný výsledek... Přemýšlím, co budu dělat po tom. Četl jsem vše možné, mmj. o způsobech léčby a když vidím roční náklady na pacienta cca 250 tis. přijde mi děsivá představa, že bych toto měl od státu přijímat, především, když sem si nemoc zavinil sám. Myslíte, že je lepší se raději neléčit (třeba několik let), aby se peníze ušetřili pro ostatní, příp. myslíte, že lze v čase očekávat, že by náklady na léčbu šly výrazně dolů..? Nebo je možná nějaká spoluúčast pacienta (celé bych to asi neutáhl). Moc děkuji a zdravím.

Informace o pacientovi 9. 9. 2023

Uživatel: Roman, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, Můj partner (HIV pozitivní ) půjde nejspíše na operaci, jenže v nemocnici kde ho budou nejspíše operovat dělá dcera od jeho kolegyně z práce která již v minulosti vynášela informace o známých co zde byli hospitalizováni. Chtěl bych se tedy zeptat zdali má partner nárok na nějaké uzamčení složky aby do dokumentace mohl nahlédnout jen ošetřující personál, nebo zdali má nějakou možnost zabránit nahlédnutí této slečně do jeho spisu. Nechceme aby to věděli všichni kolem. Moc děkuji za odpověď.

Squirt - HIV 6. 9. 2023

Uživatel: David, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den , mohu se nakazit když došlo ke squirtu a byl jsem od ženy celý “ mokrý “( v oblasti genitálií )? Měl jsem na sobě kondom cca do půlky. Následně jsem měl na sobě oblečení , které bylo taky mokré. Děkuji.

Atripla 2. 9. 2023

Uživatel: Viktoria, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň, práve dnes som sa docitala, že liek Atripla je liek s ukončenou platnosťou registrácie, znamená to teda, že lekári už ho nepredpisuju vobec? Je v súčasnosti za Atriplu nejaká novšia náhrada? Dakujem

HIV legislativa 28. 8. 2023

Uživatel: Roman, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Včera mě překvapil článek v tisku, že na Slovensku byl nedávno jistý Ivan B. uznán vinným mmj. za ohrožování virem HIV, protože měl sexuální styk s více osobami, ačkoli věděl o své nákaze. Lze předpokládat, že muž byl nositelem viru HIV dlouhodobě, byl léčen a tudíž s nulovou VN. To může i dnes stát EU odsoudit člověka k odnětí svobody za tuto právní kvalifikaci? Muž nikoho nenakazil, dle soudu však ohrozil. Jak si vysvětlujete rozdíly legislativy v této problematice mezi státy EU a může člověk, který se cítí takovým přístupem ohrožen požádat o azyl(právní ochranu) jinde v EU? Víte o nějakých dalších kauzách na Slovensku nebo jinde v EU s podobným závěrem v poslední době? Díky

HIV a tetovani 17. 8. 2023

Uživatel: Adam, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Chci se zeptat jak to je s tetováním u HIV pozitivní osoby? Musí dotyčný oznámit tatérovi, že je pozitivní?

sex za peníze 10. 8. 2023

Uživatel: Klaudie, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

dobrý den, jsem HIV pozitivní a v léčbě už půl roku. mohu poskytovat sexuální služby za úplatu ?

Krev se slinami na vapu a následný potah 2. 8. 2023

Uživatel: Magdalena, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, tohle je možná hodně blbý dotaz ale celkem mě to stresuje, Byla jsem s blízkou kamarádkou a jejím přítelem venku , on sice tvrdí že nemá HIV , ale bez testu nic nevíš že jo , no a potáhl si z mého vapa sice říkál že mu krev z úst naposledy tekla den před tím, ale mám strach že když potahl tak se to mohlo nějak způsobit. Elektronickou cigaretu (vapo ,venix) jsem otřela o tričko ale mám Strach že se to mohlo nějak dostat do filtrovací dírky a já to mohla dát do úst . V puse jsem neměla žádnou ránu (teda jaspon v ústech žádnou necítím), žádný aft nic jet trošku potrhané rty ( koušu si je ) Myslíte že sem se táhlé mohla nakazit HIV .

Hiv sex první pomoc 29. 7. 2023

Uživatel: Martas, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Ahoj včera jsem spal s osobou co má hiv, mám strach že budu ho mít taky existuje nějaká první pomoc aby se to nemuselo stát? Léky prášky cokoliv? Moc děkuji budu moc rád když mi co nejdříve někdo poradí. Martin

Mohu se nakazit, pokud partner bere prep? 3. 7. 2023

Uživatel: martin, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Měl jsem sex s kondomem s někým kdo bere prep již prý sedm let. Bohužel, během soulože, mi ale kondom spadl a já nemám tušení jestli došlo "k zásunu" i bez něj. Po sexu mě, jenom partner upozornil, že bere prep 7 let. Jsem v nějakém ohrožení?

Viread 30. 6. 2023

Uživatel: Peter, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Pan doktor, dostal som sa do kontaktu z krvou pri jednej záchrane, po tom co som sa zranil aj ja.Mam obavy o HIV, keďže mam Hepatitídu B som v liečbe Viread(tenofovir - disoproxil) 3 rok nulova nálož,tak som sa zveril mojej Hepatologičke.Nasledoval odber krvi pre laboratórium po 52 dňoch-negatívny, potom u obvodného MUDr po 57 dňoch od kontaktu, tiez negatívne,hepatalne testy tiež. Určite pôjdem ešte po 90 dňoch, len mam obavy ze budem musieť ísť na testy až po 6 mesiac od rizika, kvoly Vireadu. Príznaky boli, uzliny atď,.. Potenie v noci a horúčka zatiaľ nie. Momentálne streptococcus na hrdle v liečbe antb. Ďakujem za vašu odpoveď

LASER ART 29. 6. 2023

Uživatel: Mike, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, nově jsem se začal léčit pomocí LASER-ART (injekční léčba). Chtěl bych se zeptat, zda si musím u tohoto typu léčby dávat pozor na některé látky/doplňky, tak jak je tomu v případě klasické léčby pomocí tablet (třezalka, grepová šťáva, doplňky stravy ve formě chelátů) nebo zda toto není potřeba u LASER ART řešit. Dále bych se chtěl zeptat, zda je u tohoto typu léčby něco, na co bych si měl dát pozor - lékař mi bohužel tyto informace nesdělil. Předem děkuji za odpověď.

Léky na dovolenou do Egypta 24. 6. 2023

Uživatel: Katka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chystám se na dovolenou do Egypta. Na týden, do hotelového komplexu. Mám trochu obavy jak si na dovolenou přivézt mé léky (Biktarvy). Vím, že v Egyptě nejsou ke vstupu HIV+ příliš nakloněni, ikdyz u krátkodobého turistického pobytu by to neměl být problém. Léky si určitě vezmu do příručního zavazadla. Ale nevím, jestli je nechat v původním obalu a riskovat, že při kontrole tak zjistí mou diagnózu. Anebo je vzít v neutrálním obalu a riskovat, že při kontrole budou zjišťovat co je to za látky... Poradíte prosím?

Lamotrigin interakce s Biktarvy 24. 6. 2023

Uživatel: David, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den , už léta beru biktarvy a mám virovou nálož 0. Teď jsem dostal od psychiatra lék Lamotrigin 50 mg ráno a 100mg odpoledne , jako stabilizátor nálady . Není tam mezi těma dvěma léky bejaka interakce ? Pac jsem četl v letáku až doma , ze by měl pacient dávat pozor pokuď bere antivirové léky . Děkuji za odpověď

Potravinové doplňky stravy 1. 6. 2023

Uživatel: Anonym, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, co když jsem užívala dlouhodobě přípravky ke zlepšení imunity jako např. Preventan, Echinaceu, Vitamín C, Vitamín D atd. v době, kdy jsem ještě o nákaze HIV nevěděla? Jak moc jsem si tím uškodila? Co můžou HIV pozitivní lidé užívat ke zlepšení imunity, nebo k léčení nachlazení apod.? Děkuju za odpověď.

Míra nebezpečí přenosu 30. 5. 2023

Uživatel: Konny, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, moje manželka, HIV pozitivní, má nulovou virovou nálož s občasnými výkyvy do 250 kopií. Mohu se zeptat, jak rizikový je pro mě vaginální a orální sex? Děkuji.

lymfocyty 29. 5. 2023

Uživatel: anonym, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

kdy se u hiv + meni lymfocity a o kolik?

Aktuální počet dotazů v databázi: 1080

Obrázek č. 239
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.