On-line poradna

V této poradně jsou obsažena témata týkající se života HIV pozitivních lidí a je určena výhradně HIV pozitivním lidem. Jedná se o téma Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS, kde se dotazy mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař. Další oblastí je poradenství našich sociálních pracovníků ve věci ubytování a azylových služeb. Dalším tématem je diskriminace nebo stigmatizace HIV pozitivních lidí ve společnosti. Na dotazy odpovídá náš právník. Na dotazy odpovídáme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

nespavost a léčba 27. 8. 2019

Uživatel: Joe, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Vážený pane doktore, již delší dobu trpím dost vážnou nespavostí. Její počátek se de facto kryje s nasazením první léčby (Combivir a Viread). Posléze jsem přešel na Evypleru a nespavost se na chvilku zlepšila a pak opět zhoršila (takové kolísání však bylo běžné i u prvních léků - proto nespavost automaticky nechci přičítat léčbě). Nyní beru od února Odefsey a od té doby trpím úpornou nespavostí v podstatě neustále. Hypnotika moc užívat nechci a účinek Trittico, který mi byl nasazen, je ne příliš uspokojivý. Rád bych se Vás zeptal, zdali se jedná o "klasický" vedleší účinek těchto léků, nebo může nespavost vyvolávat něco jiného? Nějaké výrazné starosti, problémy, trápení či depresivní nálady nemám - snad jsem jen už rozmrzelý z chronického nevyspání. Velice děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Nová injekční léčba 26. 8. 2019

Uživatel: Radek, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, existují už prosím nějaké konkrétnější informace k nové možnosti léčby pomocí pravidelných každoměsíčních injekcí namísto každodenních léků? Bude tato léčba vhodná např. pouze pro nově diagnostikované nebo bude mít nějaká konkrétní specifika pro koho bude určena? Kdy počítáte, ze by se mohla dostat k nám do ČR?

PEP dvojkombinace 23. 8. 2019

Uživatel: Josef, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Vazeny pane doktore, chtel bych se zeptat, jelikoz v nekolika odpovedich udavate, ze PEP ako dvojkombinace se nema nasazovat. Mne byla take predepsana dvojkombinace (ETD - mylan) po nechranemem styku s neznamou zenou. Predpokladam, ze pan doktor vychazel z toho doporuceni: https://www.infekce.cz/DoporART16.htm Proc je tedy v hranicnich situacich dvojkombinace doporucena? Je dvojkombinace stejne ucinna jako trojkombinace? Respektive, existuje "jen" rozdil v rizikovosti rezistence? Moc dekuji za Vasi odpoved. Hezky den.

opakovaná primoinfekcia ?? 23. 8. 2019

Uživatel: matthias 777, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

dobrý deň prajem, moja otázka je len teoretická, pokiaľ by niekto mal riadnu primoinfekciu a následne sa poctivo dlhodobo lieči, virovú nálož by mal pod hranicou detekcie, a náhle by úplne prestal brať liečbu, tak by znova u neho prepukli príznaky primoinfekcie ?? ďakujem za prípadnú odpoveď

Nechutenství a latentní TBC 22. 8. 2019

Uživatel: karina, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, jsem asi 6 měsíců pod léčbou hiv+, mám nedetekovatelnou nálož a cca 600 CD4+ buněk (před léčbou 280). Mám však stále stejný problém. Nechutenství bez zjevné příčiny, a snad ještě jsem více unavená než dříve. Z hlediska bmi, jsem podvyživená, co je ale horší, tak se musím do každého jídla nutit a gurmánský život si vážně neužívám. Co s tím? Byla jsem v centru, kde mi řekli, že na to konkrétní tableta není, leda klasické a velmi nepříjemné gastro vyšetření a pak se teprve uvidí.... Štítnou žlázu mám v pořádku. V tomto článku, odkazem dole, je uvedeno, že u HIV pacientů je nechutenství běžné stejně, jako u lidí s rakovinou.., tak se běžně předepisuje například Megestrol acetát(MEGAPLEX). Je možné získat předpis na tento lék i bez gastro "šlaufu" do žaludku? A ještě mám druhý dotaz. Jak se dělá test na latentní TBC a je možné se na něj spolehnout? Ptám se proto, že jsem podstatnou část života žila v Africe a TBC tam má snad každý druhý. Jsou výsledky takového testu směrodatné? Byla jsem na RTG ale tak se latentní TBC nerozpozná... Plánuji rodinu a ráda bych podchytila léčbu, například latentní TBC před obdobím gravidity a nejedla patery antibiotika během... Děkuji za Vaše porady a čas. https://www.cancernetwork.com/review-article/anorexiacachexia-patients-hiv-lessons-oncologist-0

Léčba hiv+ 20. 8. 2019

Uživatel: Jenda, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, dozvedel jsem se, ze aktuální léčba je výrazně jednodušší a modernější nez třeba před 10-15 lety, nicméně chápu, ze jako každá léčba muže mít vedlejší účinky. Co mě však zajímá podle čeho se dá odhadnout, ze se stávající léčbou se muže člověk dožít téměř plnohodnotně dalších 30 let nebo i více? Takovéto dlouhodobě studie precijen nejsou prověřené a jde tedy jen o spekulace? Nebo jak si to mám vysvětlit? Dekuji za reakci.

Dotaz na přenos U=U 30. 7. 2019

Uživatel: Jeppe, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, jestliže bereme za fakt "kampaň" U=U: Undetectable = Untransmittable - za fakt. Má nějaký význam testování na hiv, jestliže s manželkou (manželka hiv+, já hov-), praktikujeme nechráněně pouze cunilingus? A ještě jeden dotaz, možná spíše humorný. Když HIV- osoba při praktice cunilingus, použije pastilky typu Strepsils, omezí tím ještě riziko přenosu? Děkuji.

Informační povinnost odběrových center 19. 7. 2019

Uživatel: Nikola, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má odběrové centrum (darování krve) povinnost hlásit nějaké instituci (hygiena/policie), že osoba, která přišla na odběry, je HIV pozitivní, pokud tato osoba nechce podstoupit další léčbu či testy. Popřípadě by mne zajímalo z jakých ustanovení odpověď vyplývá. Děkuji

Otec ditete cizinec a rodicovsky prispevek 17. 7. 2019

Uživatel: Lilith, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den. Zijeme ve francii mame dite otec ditete muj pritel byl hiv pozitivni ma leky takze zijeme celkem normalni zivot. Chteli by jsme se prestehovat do CR. Ja bych sla do prace a on by mohl nez se aklimtizuje a hlavne se nauci cesky ,byt doma s nasim ditetem kteremu jsou 2 roky. Moje otazka je jak by to bylo s jeho pravem nadale mit lecbu (leky a konzultace u doktora) zdarma jestlize nikdy nepracoval v cr? Pracoval nepretrzite na uzemi EU a je ital. Jak by se toto dalo resit? Dekuji za odpoved.

Re: Další sexuálně přenosné infekce 9. 7. 2019

Uživatel: Jirka, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. Děkuji za Vaši odpověď na můj dotaz ze dne 29.6.2019. Přiznám se, že jsem ji však úplně nepochopil. Copak je povinnost při případném šetření české hygienické stanice sdělovat na území kterého státu mohlo k nákaze dojít (když se jedná o standardně léčitelnou infekci typu kapavka či syfilis)? Domníval jsem se, že jejich práva a povinnosti končí tím, že člověk uvede, že k nákaze došlo mimo území ČR. Přísluší českým hygienickým stanicím hodnotit zda se vůbec jedná o přestupek? Vždyť většina západoevropských států u hiv pozitivních s nulovou virovou náloží pohlavní styk buď nijak nelimituje, nebo jej nepovažuje za ohrožení přenosnou chorobou. Myslím, že v případě osob s nulovou virovou náloží, je vzhledem k nejednotnosti přístupu k této problematice v rámci Evropy (potažmo i v rámci světa) postavení českých hygienických stanic v tomto směru docela problematické. Pro jednoduchost uvedu příklad: Nakazím se kapavkou ve Španělsku. Španělsko pozitivní osoby s nulovou virovou náloží považuje za bezinfekční. Tím pádem jsem žádný přestupek nespáchal a nevím na základě čeho jsem povinen odpovídat na jakékoli dotazy ohledně mého intimního života včetně informace ve kterých zemích jsem měl pohlavní styk (když to nebylo v ČR). Ale jelikož jsem laik raději se ještě jednou ptám, abych se v této problematice více zorientoval. Děkuji za trpělivost a přeji pěkný den.

Musím každému lekárovi oznámiť, že som hiv+ ? 1. 7. 2019

Uživatel: Dudo, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý deň. Musím oznámiť môjmu obvodnému lekárovi, že mám hiv? Nieje to náhodou napísané aj v mojej zdravotnej karte? Musím svoju pozitivitu oznámiť aj zubárovi? Komu všetkému z lekárom to musím povedať? Ďakujem.

Další sexuálně přenosné infekce 29. 6. 2019

Uživatel: Jirka, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. V souvislosti s článkem ve zpravodaji Pozitivně č.34 o pokutování Hiv pozitivních občanů hygienickými stanicemi při zjištění nějaké další sexuálně přenosné choroby (kapavka,syfilis) z důvodu nedodržení chování v souladu s poučením hiv pozitivních bych se rád zeptal, zda při nakažení nějakou pohlavní chorobou mimo území České republiky musím následně při podrobení se léčbě v ČR uvádět partnery pokud se nachází mimo ČR a zda mohu být v takovém případě vůbec v této souvislosti pokutován. Domnívám se, že vzhledem k tomu, že moje chování v zahraničí podléhá legislativě těch států, kde se člověk aktuálně nachází, není pro jakékoli dotazování , natož pro nějaké pokutování na základě českých právních předpisů žádný podklad. Je moje laická domněnka správná? Děkuji za odpověď a přeji pěkné léto.

Je opravdu důvod k optimismu? 27. 6. 2019

Uživatel: perkova, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, léčbu jsem začala před 3 měsíci na hodnotě 250 CD+ buněk. Nyní jsem byla na odběru a měla 510 buněk. Paní doktorka byla velmi spokojená, nicméně, nění možné, aby počet buněk zase klesl? A taky jsem přestala mít chuť na jídlo ale pí doktorka řekla, že to nemůžeme svádět na léky. Jenže, já nikdy nechutelstvím netrpěla, ani když jsem zjistila diagnózu. Ztratila jsem asi 4 kila, podle bmi jsem v lehké podvýživě ale paní doktorku to moc nezajímá, prý leda šlauf, což je docela pochopitelné, když sama má evidentní silnou podváhu.

lékový záznam 21. 6. 2019

Uživatel: Luboš, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, byl schválen lékový záznam. Osobně nepovažuji za relevantní oznamovací povinnost když jsem léta 1400/0 a neinfekční. Moje zubařka to neví, víte, jak to dopadá. Poradíte mi, jak mám postupovat při nesouhlasu? Co kde kam? A kdy už tento záznam začne platit? děkuji za pomoc

Přenášení různých infekcí mezi hiv+ a hiv- osobami 21. 6. 2019

Uživatel: MickyLouda, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, manželka je hiv+, já hiv-., nějaký měsíc je pod léčbou. Necelé dva měsíce zpět, měla stěry na gynekologii s pozitivitou na Staphylococcus aureus, nasazen Furolin. Já měl stěry až dva týdny zpět a tatáž bakterie, začal jsem pojídat antibiotika včera. Před touhle atb kůrou byla zase nalezena jiná bakterie, název už neznám - a podobný scénář. Přijde mně to tak, že tím, jak má manželka oslabený organismus cca 250cd4+, před léčbou., tak v těle namnoží bakterie, všeho druhu, které následně nakazí i mě. Celý život jsem měl snad jediné atb a nyní pojídám antibiotika jako lentylky. A scénář je vždy stejný. První něco dostane manželka, následně já. Co s tím dělat? A ještě by mě zajímalo konkrétně k této bakterii Staphylococcus aureus. Měli by jít na test i rodiče, u kterých jsme také často na návštěvě.., zda nejsou na tuhle bakterii pozitivní? Slyšel jsem totiž, že pro staré lidi je zvlášť nepříjemná? A ještě... Neměla by manželka znova dostat antibiotika proti Staphylococcus aureus? Aby to nebylo tak, že v mezičase se nakazila zpět zase ona a budem hrát bakteriální/antibiotikový ping-pong, dokud ta bakterie nebude rezistentní snad na všechna známá antibiotika :D Děkuji předem za objasnění.

Zdravotnictvi v ČR 14. 6. 2019

Uživatel: Walda, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den partner je HiV a od listopadu 2018 mu v nasem zdravotnictvi nejsou lekaři schopni vylecit hemeroidy prijde Vam to v 21 stoleti normalni co mame delat?

liečba hiv infekcie v minulosti 14. 6. 2019

Uživatel: matthias 777, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

prajem dobrý deň, chcel by som sa len opýtať pre poučenie, kedže ma táto téma zaujíma,.. úplne v jednoduchosti, ako vyzerala typická liečba hiv infekcie pred zavedením HAART v prvej polovici 90 rokov ??, teda že pacient nedostával potrebnú kombináciu liečiv ale miesto toho len jedno anti-retrovirálne liečivo čím liečba nebola z dlhodobého hľadiska efektívna, kedže virus si dokázal vybudovať rezistenciu, v základe to bolo takto ?? ďakujem za prípadnú odpoveď a vašu prácu

prášky na 3 mesice 7. 6. 2019

Uživatel: janko hraško, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň, som slovák žijúci už pár let v Prahe, pracujúci. Dostávam genvoyu na jeden mesíc. Chci se zeptat aké sú podmienky aby som mal nárok na troj mesični prášky. Čo je podmienkou, kde začít? Počul som niečo o poištení (C1???) Moc ďakujem za odpoveď :)

Nepřibírám, proč 7. 6. 2019

Uživatel: mariana, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, mám na Vás dva dotazy, je běžné, aby se v hiv centru čekalo na imuno testy cd4+ a virové nálože 20 dnů? A ještě. Pojídám antiretrovirotika už více než 3 měsíce ale nepřibírám. Na počátku léčby jsem měla 60kg a nyní si držím stále 59kg. Před infekcí hiv jsem měla 65kg. Dostanu se někdy zpět na svoji váhu? Děkuji.

Osud infikovaného cizince 6. 6. 2019

Uživatel: Tomas, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: jaký je osud cizince infikovaného s HIV? Musí se vratit domů? Jaké jsou možnosti? Děkuji za věnovaný čas.

“Velke odbery” u HIV+ 2. 6. 2019

Uživatel: Timo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, zajima me, zda pri kazdych dalsich velkych krevnich odberech u HIV pozitivniho cloveka, delaji zaroven odber i na kapavku a na syfilis. Pripadne si o to musim zazadat? Dekuji.

Zpoždění 2. 6. 2019

Uživatel: Alvin, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den Lecim se druhý měsíc na HIV a beru lek triumeq. Beru ho vždy pravidelně ale dnes se mi přes noc vybil nečekaně telefon a nezvonil mi budík. Vzal jsem si prášek se zpožděním o 2 a půl hodiny. Je to už průšvih? Děkuji moc za odpověď.

Nežádoucí účinky Odefsey 31. 5. 2019

Uživatel: garrou, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. To, že se nežádoucí účinky také u Odefsey vyskytnou pouze u 10% pacientů, to je skutečně realita? Příbalový leták uvádí toto: Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky v klinických studiích u dosud neléčených pacientů užívajících rilpivirin-hydrochlorid v kombinaci s emtricitabinem + tenofovir-disoproxil-fumarátem byly nauzea (9 %), závratě (8 %), abnormální sny (8 %), bolest hlavy (6 %), průjem (5 %) a insomnie (5 %). I pokud zvážíme určitou kumulativnost, může to být dobrá čtvrtina a longitudiální studie nedělá v podstatě nikdo. Srovnávat léky na hiv, které když jednou dvakrát vynecháte nebo je prostě "nestrávíte" - a může být pohroma s "běžnými léky" není z mého pohledu moc pochopitelné. Většina léků se totiž neužívá jednou a pro vždy a lze to "přetrpět", například antibiotika na pár dnů. Mimo toho většina těchto léků, včetně na krevní tlak, je možné v krajním případě aplikovat injekčně, mimo trávící soustavu.

Nežádoucí účinky 31. 5. 2019

Uživatel: garrou, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, dva měsíce beru léky Odefsey. Nahodile se objevují nežádoucí účinky, každý den jiné intenzity, jako depresivní nálady, pocit na zvracení, zvracení nebo průjem, ten naštěstí jenom dvakrát týdně. Když jsem se dívala na internetu na příbalové letáky u ostatních antiretrovirotik. Vlastně každý lék, alespoň od Gileadu měl u velmi častých nežádoucích účinků 1/10 i více., uvedeno nauzea nebo deprese.. Má smysl snažit se změnit léky? Možná začínám chápat, proč se v nedávné minulosti přistupovalo k léčbě, nikoliv okamžitě nebo proč někdo léčbu dokonce odmítne, když kvalita života léčbou znatelně poklesne. Prodloužit si život pro to, aby bylo člověku roky nevolno nebo měl deprese. To zní jako výhra v loterii, otázkou je pro koho, zda pro výrobce předražených léčiv, pro potlačení počtu nových nakažených a podobných statistik nebo pro pacienta, který to má desetiletí pojídat. Děkuji.

Změna léků 30. 5. 2019

Uživatel: LACKO, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, žiji a pracuji v zahraničí (EU) kde před více než měsícem jsem začal s léčbou. Pred zahájením léčby jsem měl VN 21000; CD 760. Byly mi nasazené léky Rezolsta + darunavir emtricitabine/tenofovir. Výsledky po měsíci VN 210; CD4 1106... Kdyz jsem se zeptal doktora zda až budu mít VN 0 změní mi léky pouze na jednu tabletku denně, řekl, že nikoliv, že léky mi změní pouze v případě, že přestanou působit. Můj dotaz zní: myslíte si, že je relevantní adekvátní při takových výsledcích nazaseni dvou tabletek a dalšího zatěžování organismu? Když to takhle pročítám tak v ČR většina pacientů HIV+ má pouze 1tab. Denně. Lékařům tady v zemi, ve které momentálně ziju moc nevěřím. Děkuji za odpověď

Označení HIV pozitivního pacienta 29. 5. 2019

Uživatel: Leontyna, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, pracuji na JIP a neustále řešíme s vedením, jestli a jakým způsobem označovat HIV pacienty, resp. Jejich dokumentaci, žádanky na odběr krve apod. Netýká se to samozřejmě jen HIV pacientů, ale i s hepatitidou C, B apod. Všichni mne přesvědčují, že můžeme a že je to naopak naše povinnost upozornit kolegy, já se naopak domnívám, ze bychom se ke všem měli chovat stejně a zejména dle epidemiologických zásad prevence. Navíc, paienti, o kterých to víme a již se léčí přeci představují daleko nižší riziko než ti ostatní. Rovněž se domnívám, že označit každý list ZD červeným nápisem HIV je nesprávné, protože např. recepční nebo sanitář tuto informaci nepotřebují už vůbec a zbytečně tak pacienta vystavujeme možné diskriminaci. To samé se domnívám, ze platí v elektronické ZD, kdy mají někteří kolegové dojem, ze je spravne do CAVE napsat napr. HIV, tedy aby věděli opravdu všichni, kdo jen na pacienta kliknou. Moc bych chtěla poprosit o Váš názor a moc dekujibza odpověď.

Stěhování že zahraničí 28. 5. 2019

Uživatel: Arloh, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, mám dotaz ohledně mého kamaráda, který je HIV +. Můj kamarád je Skot žijící v Severním Irsku a zvažuje stěhování do České Republiky, ale není si jist jak by to pro něj bylo ohledně léků. V rámci UK má kdokoliv, kdo zde žije přístup ke zdravotnictví a tak i k lékům, které můj kamarád potřebuje, ovšem pokud se kamarád přestěhuje do ČR, tak mu Anglie zamezí přístup k těmto lékům. Vím, že v ČR naše pojišťovny tyto léky hradí taky, naneštěstí nevím jak by to fungovalo pro mého kamaráda. Proto vás prosím jestli mi můžete poskytnout více informací. děkuji za vaši odpověď.

Ovlivňuje léčbu? 28. 5. 2019

Uživatel: Filda, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Chtěl bych se Vás zeptat. Na hiv beru lék Symtuza , dlouhodobě VN pod 20játra ledviny a srdce v pořádku. Občas si vezmu 1/2 tablety Kamagra .Můze tato tableta ovlivnit léčbu a VN ? Děkuji za odpověď

Přítelkyně a já 28. 5. 2019

Uživatel: Martin, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, mám přítelkyni 6 let a poslední rok a půl se léčím s HIV, léky beru pravidelně. Nulová nálož, imunita v pořádku, ale chybí jí i mě styk se vším všudy a začíná mezi námi vznikat napětí. Beru léky Genvoya. Jednou když byla na testech, našli jí v krvi něco vzácného, co ji chrání před HIV, je možné testovat, jestli je imunní právě proti tomu samému typu, co našli mě? Nebudou ji pak nutit na další nějaké dlouhé vyšetření a testy? Chtěli bychom prostě žít a mít sex jako před tím... Jsme si věrní a nechci o ní přijít... Předem děkuji za odpověď.

Názor na vývoj zdravotného stavu 27. 5. 2019

Uživatel: Andrej, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Pozdravujem Vás, Chcel by som sa opýtať na Vás názor ohľadne prognózy zdravotného stavu. HIV pacient som od 03.2019. Pomerne neskorá identifikácia. Východiskový stav: CD4 190, VL 290 000, koinfekcie: pneumonia a kvasinky v UD. Dnešný aktuálny stav: CD4 650, VL 30. Liecba Genwoya, Biseptol+ kvasinky len rôzne tinktúry, kloktanie koloidnym striebrom. Aktuálne sa cítim dobre, pracujem, už aj ľahší šport. Subjektívne už pneumoniu vôbec necítim, kvasinky ustupujú. Okrem liečby som zmenil životospravu+väčšie množstva výživových doplnkov s obsahom kys.betulinovej, triterpenoidov atď.

Aktuální počet dotazů v databázi: 791

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.