On-line poradna

V této poradně jsou obsažena témata týkající se života HIV pozitivních lidí a je určena výhradně HIV pozitivním lidem. Jedná se o téma Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS, kde se dotazy mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař. Další oblastí je poradenství našich sociálních pracovníků ve věci ubytování a azylových služeb. Dalším tématem je diskriminace nebo stigmatizace HIV pozitivních lidí ve společnosti. Na dotazy odpovídá náš právník. Na dotazy odpovídáme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Léky 25. 9. 2018

Uživatel: Cizinec-Ondra SR, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Chel by som zeptat,že teraz jak to funguje predpisanim lieky.V časopise Pozitivne 28(brezen-duben)je článek"Nemocnice na Bulovce mění vydávání léků cizincům",kde je psanej,že už "nově budou všem občanům EU..."no ja ja nadalej musím prinest písemní žádost na prášky na 3 mesíce. Od sestry zase som dozvedel,že taky prutahy delaju jenom ze slovakama,ze oni sami nevedia podla ceho dostavaju cizinci-ukrajina,rusko bez trvaleho pobytu v CR prasky na 3 mesice... Uz doporucili informovat v zdr.poistovni.am som jenom dozvedel,ze to je cisto kompetence v nemocnici pre komu a jake mnozstvy lieky vyda. Inak ked nejsem spokojen,tak mozu podat stiznost na MZ. Ted v oktobri budu jet na konzultace vysledky,a budem sa na to dotazat prof.Machalu. Inak uz som bezradny,lebo v praci nelibi ked na 2-4 hodiny musim skorej skoncit,aby som mohol dorazil do PH...Dakujem

informování sexuálních partnerů 19. 9. 2018

Uživatel: Karin, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak probíhá hledání a informování sexuálních partnerů? Pokud mi na stanici sdělí, že jsem HIV+, tak jim budu muset nahlásit jména všech sexuálních partnerů a osobně je kontaktovat, aby šli na test? Nebo to obstará AIDS centrum anonymně bez sdělení jim mého jména? Nedozví se, kvůli komu musejí jít na test? Musím nahlásit jména všech, i pokud nebyli rizikoví? A pokud to jsou cizinci? Musím to nahlásit rodinným příslušníkům? Děkuji

Jeden za všechny a všichni za jednoho. 14. 9. 2018

Uživatel: Máňa, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Chci velice poděkovat každému za odpověďi na otázky. Přeji všem krásný nejen dnešní den.

alkohol a léčba 13. 9. 2018

Uživatel: pepa, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Múže si léčený člověk zajít občas na pivko a dát si třeba 3-4, myslím tím tak 2x za týden? A jak je to s pitím vína a tvrdého alkholu? Děkuji za odpověď.

Včasná léčba 13. 9. 2018

Uživatel: jarka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Jsem čerstvě diagnostikovaná na přítomnost HIV, je mi 45 a mám dotaz, Jak dlouho se průměrně žije s touto nemocí? Nakazila jsem se před 4. měsíci. Děkuji za odpověď.

vývoj 12. 9. 2018

Uživatel: péta, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli existují nějaké věci,které urychlují vývoj HIV nebo AIDS.Např. pití alkoholu,zvýšená tělesná aktivita atd..Děkuji.

Děkuji 12. 9. 2018

Uživatel: Anonym, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Mám ještě jeden dotaz, dotyčný užívá lék na HIV, ale poslední dobou dost pije. Má to vliv na účinek léku? Dále.. dotyčný tvrdí, ze měl před dvěma lety (kdy zjistil ze je HIV) ,že má rakovinu kůže, může to tak tedy být a nebo už je to pokročilé stadium AIDS? On tvrdi, ze díky lékům nemoc ani nepropukne, pak mi tu ale nesedí ta rakovina kůže. Děkuji za další odpověď a hezky den.

Prosím... 11. 9. 2018

Uživatel: Anonym, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, chci se zeptat kdy je prechod z HIV na aids kdyz je dodrzovana nejaka lecba konkrétní? Zdali jsou to opravdu vzdy prenaseci.. a v jake fazi hiv virusu se objeví rakovina kůže(kdyz se tedy objevi) Řekněme ze uz clovek ma ten hiv virus rozsiren ? Dekuji za odpoved na email !

Elite controller 4. 9. 2018

Uživatel: Brad, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, moje nová přítelkyně je tzv. non-progresor (elite controller) a tvrdí, že ani při nechráněném pohlavním styku mi nehrozí žádné nebezpečí. Jaká je možnost přenosu HIV od takové osoby?

Informovanost 3. 9. 2018

Uživatel: Filip, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. Mám dlouhodobě VN 0 .1 Musím sex.partnera informoval o mém HIV status když dodržím bezpečný sex s ochranou v pasivní anální roli ? 2 Jak je to v případě s 0 VN při pas.roli v oralu , může se vykonávat bez kondomů? 3 je pravda že jako pozitivní s 0 VN bych neměl nikoho nakazit ani při nepoužití ochrany? 4 Do jaké výšky VN se dá předpokládat že jsem neinfekční bez použití kondomu. Děkuji za zodpovězení otázek

Je nutně důsledkem ART zvýšení cholesterolu? 27. 8. 2018

Uživatel: Lily, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Je vedlejším účinkem všech léků v ART riziko zvýšení hladiny cholesterolu? Léčím se tři čtvrtě roku Kivexou a Rezolstou. VN mám na nule, CD4 kolísají mezi 400-500. Nejvíc mě trápí, že už po tak krátké době mám podle lékaře vysoký cholesterol. Přičítá to právě lékům. Nikdy jsem s cholesterolem problém neměla, jsem štíhlá, cvičím, jím dobře... Existuje nějaké řešení takové situace? Může například pomoct přechod na jednotabletou verzi, nebo se s tím musím smířit? Děkuji předem za odpověď!

Osobní život 21. 8. 2018

Uživatel: Taxon, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den zajímá mě jestli když budu na testu prokázán jako HIV pozitivní, kdo vše se dozví ze pozitivní jsem myslím to ve smyslu jestli by mi to nemohlo uškodit například v práci, studiu. Děkuji

leze 24. 7. 2018

Uživatel: pavel, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, je možné aby se půl roku od možné nákazy objevila vyrazka/leze nebo Karpoziho sarkom, nebo je to příliš brzy? A pak možná poněkud směšný dotaz přesto mne to nedá. Virus HiV nesnáší horko a zimu, při určitých teplotách hyne. Pokud by člověk užíval poctivě léky a chodil často po krátkou dobu do sauny nebo celotelovou Kryoterapiii mohlo by to mít prospěšný účinek pro snížení virové hladiny nebo časem s lepsimi léky i vymizeni? Děkuji.

Očkování proti žluté zimnici a hiv pozitivita 17. 7. 2018

Uživatel: Jirka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, mám jet služebně do Nigeru. Jsem 15 let hiv+, nulová náož CD4 1160. Ve čtvrtek se chystám na Kliniku cestovní medicíny na očkování. Je tam povinná žlutá zimnice. Je nějaká interakce s mou nákazou? Beru triumeq, Děkuji za odpověď, jestli se nemám raději zaměstnavateli vymluvit a nejet (před 3 lety jsem se již takto vymluvil a nejel do Mali, tentokrát ale nechci vyčnívat). Ještě jednou děkuji za radu a za Vaši práci pro nás. Jirka

2 roky po nakaze 15. 7. 2018

Uživatel: Klara123, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Da sa po 2 rokoch od infekcie,teda o zisteni hiv az po 2rokoch uspesne liecit a dosiahnut nulovu virovu naloz.? Dakujem

přetažený sval 3. 7. 2018

Uživatel: Pavel, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, celý život posiluji, ale s rozumem. Minulý týden ve středu jsem cvičil bicepsy ve stoje. Je možné, aby došlo k natažení svalu? Odpoledne mě začal bolet zadní sval na stehnu. Nebral jsem to moc v potaz. Párkrát za život jsem to zažil. Na druhý den ta bolest ještě byla v pohodě. Čím víc jsem chodil, tím to bylo lepší. Zlom nastal večer, kdy mě začal bolet sval také na levé hýždi. Noc byla hrozná, nemohl jsem spát. Bolest mě budila. Nejhorší bylo ráno, kdy jsem nemohl vylézt z postele. Měl jsem na postižených místech pocit, že mi lékař píchl injekci a já u toho zatnul sval. Ztuhlá noha tak, zě jsem s ní nemohl pohnout, jen s prsty to šlo. Nakonec jsem se z postele ve velké bolesti dostal. Další den jsem si zakoupil mast Ibalgin a aby se dal přežít večer, tak jsem si nasadil i tablety Ibalgin. Když nohu v práci rozchodím, tak to celkem jde. I když chvilkama kulhám. Někdy mám i pocit odkrvení a bolí mě koleno. Proč se Vás ptám...může jít o přetažení svalu, nebo vaziv? Nebo to má něco společného s tím, že užívám Genvoyu a Lipanthyl. O nějakých vedlejších účincích na svaly a kosti tam píšou. Z druhé strany by mě mělo bolet celé tělo a nejen levá noha. Už mě to trápí celý týden a začínám si dělat obavy. Cítím se líp,jen když užiju tablety Ibalgin. Děkuji za odpověď. Pavel

Reaktivita 2. 7. 2018

Uživatel: Alex, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, mal som styk bez ochrany a dal som sa vysetrit na HIV po asi mesiaci.. Jeden vysledok bol reaktivny tak bol vykonany opatny test a ten bol negativny.. Planujem sa zas vysetrit po 3 mesiacoch.. Je moznost ze som teda pozitivny?

Horucka DENGUE 2. 7. 2018

Uživatel: Lukas, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Keďže máme obdobie dovoleniek a ľudia cestujú po celom svete, zaujímalo by ma ako je to s vírusom tropickej horúčky s názvom DENGUE. Ako ohrozuje HIV pozitívneho pacienta. Ak je pacient so svojim HIV stavom "stabilizovaný" teda CD4 napr. 800+ a nulová úroveň virúsovej záťaže, ovplyvni takéto nakazenie horúčkou aj HIV stav, môže to pacienta vážne ohroziť, resp. odlišuje sa prejav a priebeh choroby od bežného človeka, ktorý je hiv negatívny? Dokáže to aj napriek pravidelnej medikamentóznej liečbe ovplyvniť zdravotný stav do možnosti, že vírus sa zobudí a môže urobiť katastrofálne následky? Kedže horučka Dengue rozhodne oslabí imunitu, je možnosť, že HIV vírus v tom vidí svoju príležitosť a spojí sa s Dengue? Je nejaká prevencia, ochrana proti nakazeniu horúčky pre HIV pozitívneho pacienta, ak sú samozrejmosťou rôznorodé repelenty, nejaké podporné alebo prevenčné medikamenty? Dakujem za odpoveď.

Truvada 27. 6. 2018

Uživatel: Luke, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, Mám hiv a chci se zeptat: užívam Tivicay a Truvadu. Jsem nedetkcni a CD4 1100, Jelikoz Truvada je i Prep, chráni me to i pred jinyma kmeny HIV jako zdravé lidi nebo se muzu i pres to reinfikovat HIV?

Latentní virus 25. 6. 2018

Uživatel: M., Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Předem děkuji za Vaši podporu a to co pro nás všechny děláte. Bylo mi řečeno mým doktorem, že je vypočítáno že hiv pozitivní člověk který je úspěšně léčen bude do 70 let negativní což je prý tím, že se latentní virus postupně uvolňuje a umírá diky hladině léku v krvi a nemá možnost další replikace. Zajímá mě následující věci ; 1) kolik je cca. latentní viru v hiv pozitivním jedinci ? 2) bylo mi řečeno že “spící” virus v těle po nějaké době sám zahyne, ale pouze jeho část. O jaké době se bavíme a jak funguje celý mechanismus? Chápu správně, že má nakažený člověk určitý počet latentního virusu a ten s postupem času zaniká nebo dochází stále k mírné replikaci i přes léčbu ? Je hladina latentniho virusu zjistitelná nějakým testem ? Děkuji a s pozdravem, M.

Jak to probíhá v erotice 24. 6. 2018

Uživatel: Tomáš, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jak to dělají pornoherci.. Kluci spí s několika ženami bez kondomu a nikdy nic nechytnou a naopak ženy mají pokaždé jiného chlapa.. Děkuji za odpověď .

tísňová linka 21. 6. 2018

Uživatel: Klára, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, pokud zavolám na tísňovou linku, je možné aby byl záznam hlasu nebo telefoní číslo někde použity? předem děkuji za odpověď.

Býčí hrb 20. 6. 2018

Uživatel: Robo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň. Ešte jeden dotaz ohľadom lipodystrofie kvôli HIV liekom. Takzvaný býči hrb sa vyskytuje skôr u obéznych ľudí, alebo sa to kvôli liekom môže vytvoriť aj u ľudí s normálnou hmotnosťou? Keď sa vytvorí ako sa ho dá zbaviť? Jedine chirurgicky alebo aj zmenou stravy?

Lypodistrofia 19. 6. 2018

Uživatel: Robo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Štatisticky ako často sa vyskytuje lypodistrofia kvôli liekom? Ktoré dostupné antivirotiká nespôsobujú takúto poruchu.

Virova naloz 19. 6. 2018

Uživatel: Eva, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Keď sa meria vírová nálož, zisťuje sa aj počet zmutovaných kmeňov alebo len počet základných dvoch typov víru HIV? Nakoľko sú nebezpečné zmutované kmene? Sú menej, či viac škodlivé?

Půst 16. 6. 2018

Uživatel: Mila, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Četl jsem zajímavý článek o půstu a ozdravném efektu na lidský organismus jako např.obnova imunitního systému a tvorba nových buněk. Je tato metoda vhodná vzhledem k antiretroviralní léčbě? Je v tom případě delší hladovka 24 hodin účinná vzhledem k tomu že užívám lék a tím prakticky dochází k trávení/zpracování léku tělem ? Děkuji za Vaši radu.

Lupénka/syfilis a HIV 14. 6. 2018

Uživatel: Libor, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Jsem hiv+ již 15 let, z toho 13 let na triterapii. VN nedetekovatelná, CD4 přes 1300. Zhruba před rokem se mi na těle (trup, vnitřní strana stehen) začaly objevovat drobné červené skvrny. Při kontrolách hiv jsem ale byl v červnu 2017 v prosinci 2017 testován na všechny STD s negativními výsledky, rovněž jaterní testy v pořádku, tak jsem tomu nevěnoval větší pozornost (ani na ně svou hiv lékařku neupozornil). Zhruba od dubna se však fleky objevily více a větší - i kulaté o průměru 1cm, a to i na zádech, nohou a pažích. V květnu jsem u sex.partnera (rovněž hiv+), se kterým jsme od února, kdy jsme se seznámili, měli cca 10 nechráněných styků, zjistil, že podobnými fleky má pokrytá celá záda. Upozornil jsem jej na to a zeptal se jestli o skvrnách ví a jestli to nějak řeší. On mi odvětil, že jako malíř/lakýrník takto občas reaguje na chemikálie, se kterými pracuje, zvláště ve vedrech, jaké v květmu byly. Čtyři dny na to moje fleky natolik zčervenaly, že již to nebylo možno nechat, až samy zmizí. Navíc se mi v ústech udělal aft podobající se syfilitickému vředu. Na hiv centru, kde zrovna ten den nebyl žádný lékař, mě odkázali na pohotovost, kde konsilium tří lékařů včetně venerologa došlo na základě sekundárních znaků k závěru, že se jedná o syfilis. Dostal jsem proto ambulatně dvě injekce antibiotik a byla mi odebrána krev. Po týdnu jsem se dostavil na hiv centrum na kontrolu, rozbory krve bohužel nebyly k dispozici - moje zkumavka se údajně v testovacím stroji rozbila, musel být proveden nový odběr týden po aplikaci antibiotik. Rozbory z nového odběru ovšem probíhající syfilis nepotvrdily (jen serologickou stopu, která ale může být i od nakažení z r. 2004, kdy jsem se nakazil hiv a syfilisem současně). Nový odběr také znovu potvrdil VN na 0 a CD4 nad 1300, jaterní testy ok. Zato skvrny po celém trupu a pažích byly týden po aplikaci antibiotik naopak ještě červenější, navíc oteklé, kůže místy horká, aft v ústech ale zmizel. Moje hiv lékařka rezolutně prohlásila, že syfylis na kůži vypadá úplně jinak (navíc v krvi v té době již aktivní bakterie nebyly), dle jejího názoru se lékaři na pohotovosti možná spletli a skvrny na kůži se syfilisem nesouvisejí (pokud jsem jej vůbec měl) - dle ní se patrně jedná o něco neinfekčního, nejspíš nějaký méně častý druh lupénky (sama mi z internetu ukázala obrázky velmi odpovídající mým skvrnám) a doporučila v lékárně koupit antimykotická mýdla a masti s kortikoidy a případnou návštěvu dermatologa, pokud skrvrny nezmizí. Po několika dnech fleky významně zbledly, nicméně zatím nemizí, kůže je mírně pálivá, stále mírně vystouplá jako např. po sežehnutí kopřivami. Vše, co popisuji, se odehrálo mimo ČR v západoevropské metropoli (proto injekce proti syfilis bez hospitalizace), kde dlouhodobě pobývám a jsem na hiv léčen lékem Triumeq . Mé dotazy zní: 1. nevíte o nějaké nové STD nebo komplikaci hiv, která by se takto projevovala a kterou by z běžných testů nebylo možné poznat? 2. pokud jsem skutečně prodělal syfilis, mohla antibiotika zabrat už za týden tak, že v novém odběru již nic nebylo ? je možné, že lékaři určili diagnozu chybně nebo raději aplikovali antibiotika pro každý případ ? 3. Pokud se jedná o lupénku nebo nějakou autoimunitní poruchu, mohla antibiotika způsobit krátkodobé zhoršení stavu kůže? 4. Pokud skvrny nezmizí, po jak dlouhé době mám případně vyhledat dermatologa ? Na hiv centrum mám jít zase až za půl roku. Nejsem si vědom štípnuití klíštětem ani nic jiného mimořádného. Ještě doplním, že zhruba od dubna jsem také ztratil sex. apetit a požitek (což by o syfilisu či jiné STD mohlo svědčit), nyní se zase začíná dostavovat. Podobné potíže prožívám za 15 let od nákazy hiv poprvé, proto jsem z toho byl uplynulé dva týdny od návštěvy pohotovosti poměrně nesvůj, od pondělní návštěvy své hiv lékařky jsem nicméně již klidnější, ale výše uvedené dotazy se mi honí hlavou... Děkuji za reakci, i třeba takovou, že nadálku nelze kvalifikovaně odpovědět. Vážím si velmi Vaší práce. Hezký den.

CD4 nízké hodnoty 14. 6. 2018

Uživatel: Mila, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, V lednu jsem byl diagnostikován HIV. V tu dobu VN 370 tisíc, CD4 143(5,4%) a při dalším měření VN22, CD4 162(10,1%). Dost mě děsí že mám stále skoro stejný počet CD4. Žijí aktivně, jim zdravě a dělám vše proto any se imunita zvedla. Za jak dlouho mužů očekávat návrat imunity zpátky a co ji tak brzdí ? Neprodělal jsem žádnou oportuni infekci a neměl žádné jiné příznaky. Pouze hodně silnou primoinfekci + syfilis. Jaká šance na navrat imunity do relativně normálního stavu ? Někde jsem četl, že pokud klesnou hodnoty pod 200, je prý zdravi chatrnejsi ? Je to podmínkou ? Fyzicky se cítím skvěle a fit. Je v mém stavu vhodná sauna nebo mi může uškodit ? Děkuji M.

Penzijní a životní pojištění a HIV pozitivita 8. 6. 2018

Uživatel: Honza, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, mám penzijní připojištění u společnosti AXA a investiční životní pojištění a společnosti Kooperativa (pro případ úmrtí je pojištění pouze 50 tis. Kč, ostatní prostředky jdou na spoření do podílových fondů). Oba produkty jsem si pořídil před tím, než jsem se nakazil a byl diagnostikován jako HIV pozitivní. Je mou pozitivitou nějak ovlivněno plnění smluv těchto produktů? Ve skrytu duše doufám, že snad kromě těch 50 tis. Kč není, protože se jedná o spoření, které nemá se zdravím nic společného, podobně jako stavebního spoření, které mám mimochodem také. Děkuji za odpověď!

psychicky stav 7. 6. 2018

Uživatel: Nela, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Chcela by som sa opytat, v pripade pozitivneho vysledku, ako psychicky zvladnut tuto informaciu? Ako to oznamit potencialnemu partnerovi? Da sa to vobec tak aby to pochopil a neodsudil a prestal sa konaktovat? Ake mate s tymto slusenosti pri takych ludoch...Neviem ci to sem patri..ale dakujem za pripadnu odpoved

Aktuální počet dotazů v databázi: 791

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.