On-line poradna

Budu moc si trochu užívat důchod ? 10. 1. 2019

Uživatel: Michal, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den pane doktore. Před dvouma a půl rokama jsem byl diagnostikován HIV pozitivní s výsledky CD4 127 a virová nálož 960.000 kopii což mě řekli že je to stadium Aids,že je to trochu pozdní diagnóza.V součastné době mám výsledky CD4 1153 a virová nálož 0 . Chtěl jsem se zeptat,myslíte si, že je realné,že se dožiju průměrného věku a budu moc si trochu aspoň užít důchod ? Je mě 35 roků. V součastné době užívám léky Descovy a Kaletra. Děkuji a pěkný den přeji.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 10. 1. 2019

K diagnóze AIDS je zapotřebí, aby kromě laboratorních známek (což by tedy hodnota CD4+ buněk 127/ml splňovala), byla přítomna i tzv. AIDS definující choroba (oportunní infekce či nádor). Zřejmě opravdu šlo o pozdní diagnózu nebo zvlášť rychlý průběh HIV infekce.

Přes všechny tyto špatné zprávy je ale jedna dobrá a to je ta, jak Váš organismus zareagoval na léčbu. Virová nálož i u tohoto stavu na "nulu" (správně neměřitelnou hodnotu) obvykle klesne, ale ten výrazný vzestup CD4+ buněk po dvou letech léčby (jak je u Vás) je výjimečný v pozitivním smyslu. Takže bych byl docela optimista a určitě bych nerušil důchodové spoření.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.