On-line poradna

V nemocnici oznamovali dalších pracovništím, že jsem HIV pozitivní 15. 11. 2022

Uživatel: Já, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Byl jsem v nemocnici , a když mně posílali na vyšetření, tak nehlásili že jsem HIV. Zeptal jsem se proč a oni že jsem ne infekční z 0 náloží .Byl jsem překvapen . Proč to hlásit u zlomeniny ,u očního , no prostě kde vám nedělají nic z krví . Už jsem se setkal s tím že to svedli na mou diagnózu když jsem jim to nepovedlo . Už takhle žiju v ústraní.

prim. MUDr. Pavel Dlouhý

Odpověděl: prim. MUDr. Pavel Dlouhý, 24. 11. 2022

Dobrý den,

tzv. informační povinnost je zakotvena v zákonu o ochraně veřejného zdraví: pacient je povinen o HIV infekci informovat ošetřujícího lékaře, tedy toho lékaře, který pacientovi poskytuje jakoukoliv zdravotní péči. Nejde zde o krev resp. nakažlivost. Lékař by měl být informován o zdravotním stavu a všech diagnózách pacienta, například proto, aby se mohl správně rozhodovat o diagnostickém či léčebném postupu.

Informace o HIV infekci se naopak neposkytuje lékařům, kteří se nepodílejí na ošetřování pacienta, zdravotním sestrám, sociálním pracovníkům, úřadům, zaměstnavateli, škole apod.

HIV infekce nesmí být překážkou v poskytování zdravotní péče v plném rozsahu.

Obrázek č. 210
Obrázek č. 206
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544, +420 725 960 300. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544 чи +420 725 960 300. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.