On-line poradna

Jak se léčí v Ugandě? 27. 2. 2019

Uživatel: kaktus, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, pan Dr. Procházka se ve svých reakcích několikrát zmínil o dostupnosti hiv léčby v různých koutech světa. Zajímalo by mě, jak je to s dostupností péče v Africe, konkrétně, nejlépe v Ugandě. Kolik tam například stojí roční léčba antivirotiky a kde jsou místa, kde se léčba provádí - je jich dost? Já jsem například četl, že v Ugandě je až 50% všech léků fakes bez jakéhokoliv efektu. Když uvážíme, že léčba hiv je dlouhodobá - doživotní. Léčba stylem rok scam tablets a rok účinný lék...to bude lépe snad ani léčbu neprovádět? Jak je to? Ptám se proto, že mám v Ugandě aktuálně hiv+ rodinu. Děkuji.

Július Szabó

Odpověděl: Július Szabó, 28. 2. 2019

Dobrý den, náš spolek se zabývá primárně prevencí HIV a pomoci HIV pozitivním osobám v ČR - jak českým občanům, tak i cizincům. Naše působnost za hranicemi je opravdu jen okrajová. Se svým dotazem se zkuste obrátit na Lékaře bez hranic, kteří v Ugandě provozují kliniku, více informaci o jejich činnosti najdete zde.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.