On-line poradna

Moznost otestovani kopii viru v spermaticke plazme 6. 3. 2019

Uživatel: Hector, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Rad bych se zeptal, kde je mozne vysetrit mnostvii kopii v spermatu, idealne v CR (pokud vubec) nebo v Rakousku, popripade v Nemecku, dekuju

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 6. 3. 2019

Teoreticky by to neměl být problém. Z hlediska principu je vlastně celkem jedno, jestli se vyšetřuje krevní či seminální plazma. U nás vyšetřuje virovou nálož pražský Státní zdravotní ústav, Národní referenční laboratoř pro HIV.

Kromě forenzních účelů (při obvinění z ohrožení někoho virem HIV, pak bych doporučil oslovit i našeho právníka) si dovedu ještě představit preventivní vyšetření na vlastní žádost.

Podobná vyšetření dělají, pokud vím, i některé pobočky Deutsche AIDS-Hilfe, takže bych zkusil tu berlínskou, (případně se zeptat ve Schwulesberatung či Mann-O-Meteru). Čekal bych asi u nich i nižší cenu.

Asi u 10-15% osob se uvádí, že virová nálož v krvi a ejakulátu nemusí být srovnatelná. Ale kromě toho mohou existovat značné rozdíly v individuálních hodnotách jednotlivých vyšetření v závislosti na čase, takže je třeba výsledek či výsledky interpretovat opatrně. Výsledek samozřejmě mohou ovlivnit i zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.