On-line poradna

Omezení alkoholu a rekreačních drog 2. 1. 2019

Uživatel: GenvoyaPill, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, na začátek bych chtěl poděkovat ČSAP za vaši skvělou práci a do roku 2019 popřát jen to nejlepší. A teď k dotazu. V posledním Pozitivně jsem našel odkaz na web http://www.hivisjustapartofme.eu/mens-health/being-active a po přečtení jsem se rozhodl, že chci zcela skončit s alkoholem a užíváním rekreačních drog. Bohužel jsem podobný pokus už měl a vím, že bez pomoci odborníka je to jen těžko zvládnutelné. Můžete mi prosím doporučit nějakého specialistu, který zná problematiku HIV a závislosti? Měl jsem za to, že se tomu věnoval i přímo MUDr. Prochazka, ale teď se mi tu informaci nikde nedaří dohledat. Děkuji!

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 2. 1. 2019

Určitě se můžete ke mně objednat do Sexuologického ústavu na tel. 22496 5247 a sestře řekněte, že chcete jít ke mně. Podle vyšetření se pak dohodneme i jaká léčba by byla nejvhodnější. Počítejte s tím, že objednací doba je kolem měsíce a snažte se do té doby konzumaci drog (což je i alkohol) pokud možno omezovat.

Dr. Procházka

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.