On-line poradna

Prášky při užívání Triumeq 27. 4. 2022

Uživatel: Ramon, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chci se vás zeptat zdali mohu užívat dva prášky u kterých se píše že je nemají užívat lidi s AIDS a nebo s léčbou imunitní poruchy. Jedná se o prášek Helicit 20 ve kterém se píše že jej nemohu používat jako HIV + ( mohu se zeptat jak moc velké riziko tam je ? popřípadě v čem to riziko vlastně spočívá ? používám ho pouze nárazově na žáhu, cca jednou do dvou měsíců ) A o sirup proti nespavosti s názvem NOVO PASSIT , v příbalovém letáku je zmíněn AIDS ale já jsem ve fázi HIV, trpím nespavostí a nechci do sebe cpát prášky ale dal bych přednost bylinné léčbě. Moc děkuji za reakci.

prim. MUDr. Pavel Dlouhý

Odpověděl: prim. MUDr. Pavel Dlouhý, 3. 5. 2022

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.

Pacient, který užívá kterýkoliv lék proti HIV, by se měl vždy poradit se svým HIV lékařem, než začne užívat jiné léky. Účinnost protivirových léků může být ovlivněna interakcí s jinými léky.

V případě Triumequ můžete užívat přípravek Helicid bez omezení.

U bylinných produktů, jako je Vámi uváděný Novo Passit, je situace složitější - často není známé jejich přesné složení a ke vzájemnému působení jednotlivých bylin se nelze vyjádřit.

Obrázek č. 200
Obrázek č. 138
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.