On-line poradna

Sex bez kondomu 30. 3. 2020

Uživatel: marin, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Již po pár měsících užívání léků jsem na VN0, původně asi 24.000, několikrát po sobě mám při kontrole VN0, mohu již provozovat sex bez kondomu ? Jaké je riziko, že bych nakazil moji partnerku, pokud nedojde k ejakulaci uvnitř a nebo by došlo k ejakulaci uvnitř. Ďekuji M

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 30. 3. 2020

Pokud máte opakovaně neměřitelnou virovou nálož, tak byste svou partnerku neměl nakazit ani při nechráněném sexu. Nemělo by se nic stát ani pokud budete do partnerky ejakulovat, ale pokud to pro Vás osobně není důležité, tak může být jistější ejakulovat mimo pochvu.

Pokud se rozhodnete mít nechráněný sex, tak by samozřejmě mělo jednat o Vaše společné rozhodnutí. Stejně tak byste měli společně probrat i tu ejakulaci. Také myslete na to, jestli není u někoho z Vás riziko nákazy jinou sexuálně přenosnou chorobou.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.