On-line poradna

Vstupní lékařská prohlidka 22. 12. 2022

Uživatel: Milan, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. Při nástupu do zaměstnání se musím podrobit vstupní lékařské prohlídce u lékaře kterého určí zaměstnavatel, nebo to mohu odmítnout a mohu vstupní prohlídku absolvovat na vlastni naklady u Jsveho obvodniho lekaře? Jedná se o nenáročné povolání zařazené do první skupiny. Děkuji za odpověď.

JUDr. Jakub Tomšej Ph.D.

Odpověděl: JUDr. Jakub Tomšej Ph.D., 22. 12. 2022

Dobrý den, pravidla pro vstupní lékařské prohlídky by se měly příští rok změnit (zřejmě budou u povolání zařazených do první skupiny zrušeny). V tuto chvíli je to ale tak, že zaměstnavatel má právo určit, jestli Vás vyšle k svému poskytovateli pracovnělékařských služeb nebo k Vašemu závodnímu lékaři. Vy můžete pouze zaměstnavateli vysvětlit, že varianta s Vaším praktickým lékařem je rychlejší a jednodušší, protože se celá vstupní lékařská prohlídka takto vyřeší jednou návštěvou lékaře, zatímco v opačném případě stejně musíte napřed k ošetřujícímu praktickému lékaři pro výpis ze zdravotnické dokumentace a bude se tedy platit za služby dvou různých lékařů.

Obrázek č. 210
Obrázek č. 206
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544, +420 725 960 300. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544 чи +420 725 960 300. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.