On-line poradna

Život s HIV 5. 4. 2020

Uživatel: Mirka, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, můj dotaz konkrétně spočívá v tom, že by me zajímalo kdybych se jako 20ti léta nakazila virem HIV a začala s brzkou léčbou jaká by byla Průměrná délka mého života ? 2. Kdybych chtěla mít děti, s mužem, který by byl také HIV+ale oba jsme začali s časnou léčbou, mohli by jsme? a popř. jak by takové těhotenství probíhalo?

Alena Kloučková

Odpověděla: Alena Kloučková, 6. 4. 2020

Dobrý den, pokud by léčba byla nasazena včas, délka Vašeho života by byla stejná jako u HIV negativního člověka. Děti by jste mít mohla ať už s HIV pozitivním nebo negativním mužem, protože léčba dokáže bránit přenosu HIV a také přenosu na plod. Těhotenství by probíhalo obdobně jako u HIV negativní ženy, ale samozřejmě s nutností užívání léků a kontrol. HIV pozitivní matky samozřejmě nesmí kojit.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.