On-line poradna

Životní pojištění pro HIV+ 23. 1. 2022

Uživatel: Tomáš, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, která pojišťovna/y nabízí životní pojištění pro HIV pozitivní? Zejména mě zajímá pojištění závažných chorob. Předem velice děkuji.

Martin Černý

Odpověděl: Martin Černý, 26. 1. 2022

Dobrý den, Tomáši.

Dostupnost životního pojištění pro HIV pozitivní žijící v České republice je neustále se vyvíjející problematikou, kterou se ČSAP zabývá za účelem zvýšení současné nabídky pojistných produktů.

Jak vyplývá z poslední průzkumné akce, mnoho pojišťoven řadí HIV pozitivní do skupiny tzv. nepojistitelných osob. Pojištění závažných onemocnění (které je často nabízeno ve formě připojištění k základnímu životnímu pojištění) je na tom ještě poněkud hůře. I pojišťovny, od kterých ČSAP obdržela kladnou odpověď v souvislosti se sjednáváním životního pojištění s HIV pozitivními, totiž uvedly, že pojištění pro případ závažných onemocnění pro HIV+ neposkytují.

UNIQA pojišťovna, a.s. a Kooperativa pojišťovna, a.s. dle našich informací přistupují v případě HIV pozitivních k individuálnímu posouzení aktuálního zdravotního stavu (včetně hodnocení počtu CD4 apod.), na základě kterého pak v případě kladného vyhodnocení pojistného rizika učiní zájemci nabídku životního pojištění za specificky upravených pojistných podmínek. Jedná se tak o dvě pojišťovny, u kterých je šance na úspěšné získání životního pojištění pro HIV pozitivní nejvyšší. I v tomto případě lze očekávat úpravu cen měsíčního pojistného (navýšení).

Pokud byste se ohledně sjednání pojištění dostal do sporu s českou pojišťovnou, můžete nás kontaktovat na pravnik@aids-pomoc.cz.

Obrázek č. 200
Obrázek č. 138
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.