On-line poradna

Zubní lékař 13. 4. 2022

Uživatel: Tadeáš, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, moc Vás prosím o radu/pomoc. Jsem HIV pozitivní, bydlím v Praze a hledám zubního lékaře. Budu potřebovat zubní implantát a významné ošetření. Je nějaký seznam stomatologů, kteří poskytují péči rizikovým nemocným? Děkuji a hezký den. T

Ing. Oldřich Linda

Odpověděl: Ing. Oldřich Linda, 27. 4. 2022

Dobrý den, Tadeáši,

každý zubní lékař by Vas měl ošetřit, pokud mu to jeho kapacita dovolí. Doporučujeme, aby jste si sám vybral zubního lékaře, objednal si u něho termín vstupního vyšetření a až osobně mu sdělil svoji diagnózu HIV. Pokud Vás po sdělení diagnózy odmítne ošetřit, ozvěte se nám na email kontakt@aids-pomoc.cz, pomůžeme s Vámi situaci vyřešit.

Obrázek č. 200
Obrázek č. 138
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.