Sdílna

Obrázek č. 46

Poradna rodinám a osobám blízkým HIV pozitivních

Dozvěděli jste se, že je váš blízký HIV pozitivní?
Nevíte si v takové situaci rady? Máte otázky, ale chybí Vám odpověď?

ČSAP si uvědomuje, že proces smíření se s HIV pozitivitou se týká jak člověka samotného, tak i jeho blízkého okolí (rodina, partner, přátelé).
Rozhodli jsme se reagovat na tuto skutečnost a vytvořit bezpečný prostor, kde si budou moci lidé, kteří takovou životní situaci právě prožívají, vzájemně poskytnout podporu a pomoc.

V rámci projektu SDÍLNA+ můžete využít:

  • Poradenství (setkání s odborníkem psychologem/sociálním pracovníkem nad vašimi tématy, získáte informace o HIV, léčbě a službách Domu světla)
  • Skupinové poradenství a terapie (otevřená skupina osob, jejichž blízcí jsou HIV+, každé setkání trvá 90 minut; při skupinovém setkání můžete sdílet svůj příběh, hledat inspiraci, získat odpovědi na Vaše otázky; skupinu vede psycholog)
  • Individuální terapie a konzultace s psychologem

Vše probíhá v důvěrném prostředí se zárukou anonymity(nebudete muset uvádět své jméno a další osobní údaje). Všechny služby jsou poskytovány bezplatně.

V případě zájmu nás kontaktujte:

E-mail: sdilna@aids-pomoc.cz

Tým projektu Sdílna+ najdete zde

Obrázek č. 138
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 177
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.