MÁME ZA SEBOU KOMUNITNÍ SETKÁNÍ, DALŠÍ PROBĚHNOU PO PRÁZDNINÁCH

Minulý týden se konala setkání pro HIV+ komunitu, která ČSAP pravidelně pořádá. Obě skupinové akce se vrátí zpět v září, v období července a srpna se nescházíme.

Ve středu 21.6. se konala v zámečku Nemocnice Na Bulovce svépomocná skupina pro nově diagnostikované. Skupina nabízí anonymní a bezpečný prostor pro sdílení zkušeností a pocitů z nové životní situace. „S každým nově diagnostikovaným člověkem sdílím svůj příběh, především pak pocity a obavy, které jsem zažil a snažím se jim dát odpovědi na otázky v situacích, kdy si nevědí rady. Pro nově diagnostikované, kteří mají všechny situace, jež může život s HIV přinést, teprve před sebou, má samotné sdílení zkušeností velkou hodnotu“, říká mentor skupin pro nově diagnostikované Michael Jettmar. Ten je na skupinách přítomen společně s PhDr. Richardem Braunem z HIV centra Nemocnice Na Bulovce. Na skupinách jsou představeny i služby a programy ČSAP a předány tištěné materiály a důležité kontakty.

Komunitní setkání proběhlo o den později, ve čtvrtek 22.6. Srazy probíhaly v Domě světla, byly více formální, protože se řešil postoj a možnosti HIV+ komunity v citlivých záležitostech. “V současnosti se snažíme dělat setkání méně formální, mimo Dům světla. S příchozími vedeme diskuze a rozhovory, ze kterých si v případě potřeby děláme výstupy užitečné pro přípravu služeb určených naší komunitě“, řekl Lukáš Rybníček, který je koordinátorem obou skupinových setkání. Na komunitní setkání je třeba se přihlásit předem prostřednictvím e-mailu muj.buddy@gmail.com.

Nyní nás čeká 2 měsíce přestávka, od září se ale budeme opět pravidelně setkávat. Termíny pro 2. pololetí letošního roku naleznete na komunitním webu v záložce “Aktivity”.

CSAP nove logo
Obrázek č. 113

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2018:

SETKÁNÍ KOMUNITY HIV+

Pá 19. ledna 2018 od 19:00

PODROBNOSTI

SETKÁNÍ PRO NOVĚ HIV+

Čt 25. ledna 2018 od 18:00

PODROBNOSTI

Využijte konzultanta

Jste-li HIV pozitivní a nedaří se vám sehnat zaměstnání (a to nejen z důvodu diskriminace) kontaktujte konzultanta pro zařazení na trh práce. Konzultant se vám pokusí práci zprostředkovat přes spolupracující agentury nebo vám na osobní schůzce (e-mailem, telefonem) poradí, kam se obrátit.

Obrázek č. 6

Nabízíme pomoc právníka

Obrázek č. 2

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Podpořte nás darem

Obrázek č. 4

ZDRAVÍ S HIV - Chce to změnu?

Autory brožury Zdraví s HIV by zajímalo, jak jste na tom se životním stylem Vy sami, a velice uvítají několik základních informací prostřednictvím anonymního elektronického dotazníku, který naleznete na zde. Předem děkují všem za poctivé vyplnění a šíření dál. Na závěr zbývá popřát dostatek nápaditosti při Vaší cestě za zdravým životním stylem. Nenechte se odradit dřívějšími neúspěšnými pokusy o změnu – zkuste je spíš vnímat jako zkušenost, ze které se můžete poučit. A nezapomeňte, že klíč ke změně a lepšímu zdraví držíte ve svých rukách především Vy.

MUDr. Veronika Šikolová

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Obrázek č. 53

Ministerstvo práce a sociálních věcí podporuje naši sociální službu azylové domy.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Alza.cz

alza.cz

Děkujme společnosti Alza.cz za hmotné dary z oblasti výpočetní techniky a elektroniky.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.