On-line poradna

V této poradně jsou obsažena témata týkající se života HIV pozitivních lidí a je určena výhradně HIV pozitivním lidem. Jedná se o téma Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS, kde se dotazy mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař. Další oblastí je poradenství našich sociálních pracovníků ve věci ubytování a azylových služeb. Dalším tématem je diskriminace nebo stigmatizace HIV pozitivních lidí ve společnosti. Na dotazy odpovídá náš právník. Na dotazy odpovídáme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Osobní život 21. 8. 2018

Uživatel: Taxon, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den zajímá mě jestli když budu na testu prokázán jako HIV pozitivní, kdo vše se dozví ze pozitivní jsem myslím to ve smyslu jestli by mi to nemohlo uškodit například v práci, studiu. Děkuji

leze 24. 7. 2018

Uživatel: pavel, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, je možné aby se půl roku od možné nákazy objevila vyrazka/leze nebo Karpoziho sarkom, nebo je to příliš brzy? A pak možná poněkud směšný dotaz přesto mne to nedá. Virus HiV nesnáší horko a zimu, při určitých teplotách hyne. Pokud by člověk užíval poctivě léky a chodil často po krátkou dobu do sauny nebo celotelovou Kryoterapiii mohlo by to mít prospěšný účinek pro snížení virové hladiny nebo časem s lepsimi léky i vymizeni? Děkuji.

Pomoc Descovy 14ks 17. 7. 2018

Uživatel: Filip, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Viem, že toto je diskusia..ale prosím ak by niekto užíval Descovy a vedel by mi pomôcť , posunúť 14ks tabletiek. Prišiel som na dovolenku a omylom som vzal druhý liek 2x namiesto Descovy.Ak je tu nejaký užívateľ týchto tabletiek viete mi prosím zaslať SMS +41786546659 .mam ešte rezervu na 2 dni, Ďakujem. Nemám slovenské poistenie a žiaľ ani európske keďže žijem mimo EU takze nemôžem to riešiť predpisom. Samozrejme som pripravený lieky vrátiť po príchode spat. Prosím Administrátora aby má ospravedlnil a samizrejme po par dňoch tento príspevok zmazal. Ďakujem

Očkování proti žluté zimnici a hiv pozitivita 17. 7. 2018

Uživatel: Jirka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, mám jet služebně do Nigeru. Jsem 15 let hiv+, nulová náož CD4 1160. Ve čtvrtek se chystám na Kliniku cestovní medicíny na očkování. Je tam povinná žlutá zimnice. Je nějaká interakce s mou nákazou? Beru triumeq, Děkuji za odpověď, jestli se nemám raději zaměstnavateli vymluvit a nejet (před 3 lety jsem se již takto vymluvil a nejel do Mali, tentokrát ale nechci vyčnívat). Ještě jednou děkuji za radu a za Vaši práci pro nás. Jirka

2 roky po nakaze 15. 7. 2018

Uživatel: Klara123, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Da sa po 2 rokoch od infekcie,teda o zisteni hiv az po 2rokoch uspesne liecit a dosiahnut nulovu virovu naloz.? Dakujem

přetažený sval 3. 7. 2018

Uživatel: Pavel, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, celý život posiluji, ale s rozumem. Minulý týden ve středu jsem cvičil bicepsy ve stoje. Je možné, aby došlo k natažení svalu? Odpoledne mě začal bolet zadní sval na stehnu. Nebral jsem to moc v potaz. Párkrát za život jsem to zažil. Na druhý den ta bolest ještě byla v pohodě. Čím víc jsem chodil, tím to bylo lepší. Zlom nastal večer, kdy mě začal bolet sval také na levé hýždi. Noc byla hrozná, nemohl jsem spát. Bolest mě budila. Nejhorší bylo ráno, kdy jsem nemohl vylézt z postele. Měl jsem na postižených místech pocit, že mi lékař píchl injekci a já u toho zatnul sval. Ztuhlá noha tak, zě jsem s ní nemohl pohnout, jen s prsty to šlo. Nakonec jsem se z postele ve velké bolesti dostal. Další den jsem si zakoupil mast Ibalgin a aby se dal přežít večer, tak jsem si nasadil i tablety Ibalgin. Když nohu v práci rozchodím, tak to celkem jde. I když chvilkama kulhám. Někdy mám i pocit odkrvení a bolí mě koleno. Proč se Vás ptám...může jít o přetažení svalu, nebo vaziv? Nebo to má něco společného s tím, že užívám Genvoyu a Lipanthyl. O nějakých vedlejších účincích na svaly a kosti tam píšou. Z druhé strany by mě mělo bolet celé tělo a nejen levá noha. Už mě to trápí celý týden a začínám si dělat obavy. Cítím se líp,jen když užiju tablety Ibalgin. Děkuji za odpověď. Pavel

Reaktivita 2. 7. 2018

Uživatel: Alex, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, mal som styk bez ochrany a dal som sa vysetrit na HIV po asi mesiaci.. Jeden vysledok bol reaktivny tak bol vykonany opatny test a ten bol negativny.. Planujem sa zas vysetrit po 3 mesiacoch.. Je moznost ze som teda pozitivny?

Horucka DENGUE 2. 7. 2018

Uživatel: Lukas, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Keďže máme obdobie dovoleniek a ľudia cestujú po celom svete, zaujímalo by ma ako je to s vírusom tropickej horúčky s názvom DENGUE. Ako ohrozuje HIV pozitívneho pacienta. Ak je pacient so svojim HIV stavom "stabilizovaný" teda CD4 napr. 800+ a nulová úroveň virúsovej záťaže, ovplyvni takéto nakazenie horúčkou aj HIV stav, môže to pacienta vážne ohroziť, resp. odlišuje sa prejav a priebeh choroby od bežného človeka, ktorý je hiv negatívny? Dokáže to aj napriek pravidelnej medikamentóznej liečbe ovplyvniť zdravotný stav do možnosti, že vírus sa zobudí a môže urobiť katastrofálne následky? Kedže horučka Dengue rozhodne oslabí imunitu, je možnosť, že HIV vírus v tom vidí svoju príležitosť a spojí sa s Dengue? Je nejaká prevencia, ochrana proti nakazeniu horúčky pre HIV pozitívneho pacienta, ak sú samozrejmosťou rôznorodé repelenty, nejaké podporné alebo prevenčné medikamenty? Dakujem za odpoveď.

Truvada 27. 6. 2018

Uživatel: Luke, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, Mám hiv a chci se zeptat: užívam Tivicay a Truvadu. Jsem nedetkcni a CD4 1100, Jelikoz Truvada je i Prep, chráni me to i pred jinyma kmeny HIV jako zdravé lidi nebo se muzu i pres to reinfikovat HIV?

Latentní virus 25. 6. 2018

Uživatel: M., Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Předem děkuji za Vaši podporu a to co pro nás všechny děláte. Bylo mi řečeno mým doktorem, že je vypočítáno že hiv pozitivní člověk který je úspěšně léčen bude do 70 let negativní což je prý tím, že se latentní virus postupně uvolňuje a umírá diky hladině léku v krvi a nemá možnost další replikace. Zajímá mě následující věci ; 1) kolik je cca. latentní viru v hiv pozitivním jedinci ? 2) bylo mi řečeno že “spící” virus v těle po nějaké době sám zahyne, ale pouze jeho část. O jaké době se bavíme a jak funguje celý mechanismus? Chápu správně, že má nakažený člověk určitý počet latentního virusu a ten s postupem času zaniká nebo dochází stále k mírné replikaci i přes léčbu ? Je hladina latentniho virusu zjistitelná nějakým testem ? Děkuji a s pozdravem, M.

Jak to probíhá v erotice 24. 6. 2018

Uživatel: Tomáš, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jak to dělají pornoherci.. Kluci spí s několika ženami bez kondomu a nikdy nic nechytnou a naopak ženy mají pokaždé jiného chlapa.. Děkuji za odpověď .

tísňová linka 21. 6. 2018

Uživatel: Klára, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, pokud zavolám na tísňovou linku, je možné aby byl záznam hlasu nebo telefoní číslo někde použity? předem děkuji za odpověď.

Býčí hrb 20. 6. 2018

Uživatel: Robo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň. Ešte jeden dotaz ohľadom lipodystrofie kvôli HIV liekom. Takzvaný býči hrb sa vyskytuje skôr u obéznych ľudí, alebo sa to kvôli liekom môže vytvoriť aj u ľudí s normálnou hmotnosťou? Keď sa vytvorí ako sa ho dá zbaviť? Jedine chirurgicky alebo aj zmenou stravy?

Lypodistrofia 19. 6. 2018

Uživatel: Robo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Štatisticky ako často sa vyskytuje lypodistrofia kvôli liekom? Ktoré dostupné antivirotiká nespôsobujú takúto poruchu.

Virova naloz 19. 6. 2018

Uživatel: Eva, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Keď sa meria vírová nálož, zisťuje sa aj počet zmutovaných kmeňov alebo len počet základných dvoch typov víru HIV? Nakoľko sú nebezpečné zmutované kmene? Sú menej, či viac škodlivé?

Půst 16. 6. 2018

Uživatel: Mila, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, Četl jsem zajímavý článek o půstu a ozdravném efektu na lidský organismus jako např.obnova imunitního systému a tvorba nových buněk. Je tato metoda vhodná vzhledem k antiretroviralní léčbě? Je v tom případě delší hladovka 24 hodin účinná vzhledem k tomu že užívám lék a tím prakticky dochází k trávení/zpracování léku tělem ? Děkuji za Vaši radu.

Lupénka/syfilis a HIV 14. 6. 2018

Uživatel: Libor, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Jsem hiv+ již 15 let, z toho 13 let na triterapii. VN nedetekovatelná, CD4 přes 1300. Zhruba před rokem se mi na těle (trup, vnitřní strana stehen) začaly objevovat drobné červené skvrny. Při kontrolách hiv jsem ale byl v červnu 2017 v prosinci 2017 testován na všechny STD s negativními výsledky, rovněž jaterní testy v pořádku, tak jsem tomu nevěnoval větší pozornost (ani na ně svou hiv lékařku neupozornil). Zhruba od dubna se však fleky objevily více a větší - i kulaté o průměru 1cm, a to i na zádech, nohou a pažích. V květnu jsem u sex.partnera (rovněž hiv+), se kterým jsme od února, kdy jsme se seznámili, měli cca 10 nechráněných styků, zjistil, že podobnými fleky má pokrytá celá záda. Upozornil jsem jej na to a zeptal se jestli o skvrnách ví a jestli to nějak řeší. On mi odvětil, že jako malíř/lakýrník takto občas reaguje na chemikálie, se kterými pracuje, zvláště ve vedrech, jaké v květmu byly. Čtyři dny na to moje fleky natolik zčervenaly, že již to nebylo možno nechat, až samy zmizí. Navíc se mi v ústech udělal aft podobající se syfilitickému vředu. Na hiv centru, kde zrovna ten den nebyl žádný lékař, mě odkázali na pohotovost, kde konsilium tří lékařů včetně venerologa došlo na základě sekundárních znaků k závěru, že se jedná o syfilis. Dostal jsem proto ambulatně dvě injekce antibiotik a byla mi odebrána krev. Po týdnu jsem se dostavil na hiv centrum na kontrolu, rozbory krve bohužel nebyly k dispozici - moje zkumavka se údajně v testovacím stroji rozbila, musel být proveden nový odběr týden po aplikaci antibiotik. Rozbory z nového odběru ovšem probíhající syfilis nepotvrdily (jen serologickou stopu, která ale může být i od nakažení z r. 2004, kdy jsem se nakazil hiv a syfilisem současně). Nový odběr také znovu potvrdil VN na 0 a CD4 nad 1300, jaterní testy ok. Zato skvrny po celém trupu a pažích byly týden po aplikaci antibiotik naopak ještě červenější, navíc oteklé, kůže místy horká, aft v ústech ale zmizel. Moje hiv lékařka rezolutně prohlásila, že syfylis na kůži vypadá úplně jinak (navíc v krvi v té době již aktivní bakterie nebyly), dle jejího názoru se lékaři na pohotovosti možná spletli a skvrny na kůži se syfilisem nesouvisejí (pokud jsem jej vůbec měl) - dle ní se patrně jedná o něco neinfekčního, nejspíš nějaký méně častý druh lupénky (sama mi z internetu ukázala obrázky velmi odpovídající mým skvrnám) a doporučila v lékárně koupit antimykotická mýdla a masti s kortikoidy a případnou návštěvu dermatologa, pokud skrvrny nezmizí. Po několika dnech fleky významně zbledly, nicméně zatím nemizí, kůže je mírně pálivá, stále mírně vystouplá jako např. po sežehnutí kopřivami. Vše, co popisuji, se odehrálo mimo ČR v západoevropské metropoli (proto injekce proti syfilis bez hospitalizace), kde dlouhodobě pobývám a jsem na hiv léčen lékem Triumeq . Mé dotazy zní: 1. nevíte o nějaké nové STD nebo komplikaci hiv, která by se takto projevovala a kterou by z běžných testů nebylo možné poznat? 2. pokud jsem skutečně prodělal syfilis, mohla antibiotika zabrat už za týden tak, že v novém odběru již nic nebylo ? je možné, že lékaři určili diagnozu chybně nebo raději aplikovali antibiotika pro každý případ ? 3. Pokud se jedná o lupénku nebo nějakou autoimunitní poruchu, mohla antibiotika způsobit krátkodobé zhoršení stavu kůže? 4. Pokud skvrny nezmizí, po jak dlouhé době mám případně vyhledat dermatologa ? Na hiv centrum mám jít zase až za půl roku. Nejsem si vědom štípnuití klíštětem ani nic jiného mimořádného. Ještě doplním, že zhruba od dubna jsem také ztratil sex. apetit a požitek (což by o syfilisu či jiné STD mohlo svědčit), nyní se zase začíná dostavovat. Podobné potíže prožívám za 15 let od nákazy hiv poprvé, proto jsem z toho byl uplynulé dva týdny od návštěvy pohotovosti poměrně nesvůj, od pondělní návštěvy své hiv lékařky jsem nicméně již klidnější, ale výše uvedené dotazy se mi honí hlavou... Děkuji za reakci, i třeba takovou, že nadálku nelze kvalifikovaně odpovědět. Vážím si velmi Vaší práce. Hezký den.

CD4 nízké hodnoty 14. 6. 2018

Uživatel: Mila, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, V lednu jsem byl diagnostikován HIV. V tu dobu VN 370 tisíc, CD4 143(5,4%) a při dalším měření VN22, CD4 162(10,1%). Dost mě děsí že mám stále skoro stejný počet CD4. Žijí aktivně, jim zdravě a dělám vše proto any se imunita zvedla. Za jak dlouho mužů očekávat návrat imunity zpátky a co ji tak brzdí ? Neprodělal jsem žádnou oportuni infekci a neměl žádné jiné příznaky. Pouze hodně silnou primoinfekci + syfilis. Jaká šance na navrat imunity do relativně normálního stavu ? Někde jsem četl, že pokud klesnou hodnoty pod 200, je prý zdravi chatrnejsi ? Je to podmínkou ? Fyzicky se cítím skvěle a fit. Je v mém stavu vhodná sauna nebo mi může uškodit ? Děkuji M.

Penzijní a životní pojištění a HIV pozitivita 8. 6. 2018

Uživatel: Honza, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, mám penzijní připojištění u společnosti AXA a investiční životní pojištění a společnosti Kooperativa (pro případ úmrtí je pojištění pouze 50 tis. Kč, ostatní prostředky jdou na spoření do podílových fondů). Oba produkty jsem si pořídil před tím, než jsem se nakazil a byl diagnostikován jako HIV pozitivní. Je mou pozitivitou nějak ovlivněno plnění smluv těchto produktů? Ve skrytu duše doufám, že snad kromě těch 50 tis. Kč není, protože se jedná o spoření, které nemá se zdravím nic společného, podobně jako stavebního spoření, které mám mimochodem také. Děkuji za odpověď!

psychicky stav 7. 6. 2018

Uživatel: Nela, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Chcela by som sa opytat, v pripade pozitivneho vysledku, ako psychicky zvladnut tuto informaciu? Ako to oznamit potencialnemu partnerovi? Da sa to vobec tak aby to pochopil a neodsudil a prestal sa konaktovat? Ake mate s tymto slusenosti pri takych ludoch...Neviem ci to sem patri..ale dakujem za pripadnu odpoved

Posudek pro zamestnavatele 6. 6. 2018

Uživatel: Mirek, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, jsem HIV + a nyni musim po 5 letech projit jinak beznou rutinni lekarskou prohlidkou u lekare zamestnavatele, ktety vyda potvrzeni, ze jsem schopen dalsi pracovni cinnosti. Pracuji jako bezny statni urednik, referent. Problem spociva v tom, ze lekar zamestnavatele si pro ucely lekarske prohlidky vyzaduje vypis z meho spisu u me obvodni lekarky, ktera je samozrejme o ne pozitivite informovana. Mam strach, ze posuzujici lekar zamestnavatele mi potvrzeni o tom, ze mohu pracovni cinnost dal vykonavat nemohu, pripadne, ze mohu, ale jsem HIV +. A samozrejme v tom pripade mam obavu o ztratu zamestnani. Velice vam dekuji za jakoukoli informaci k teto problematice. Jen doplnuji, ze na teto pracovni pozici pracuji jiz 5 let, nejedna se tak o posudek do noveho zamestnani.

HIV+ 5. 6. 2018

Uživatel: Oli, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Aký trest hrozí HIV pozitívnemu človeku, ktorý neinformoval svojich sexuálnych partnerov o svojej pozitivite a s istotou nakazil ďalšiu osobu? Dotyčný je liečený.Prišlo sa na to bohužiaľ neskoro až takmer po 10 rokoch.je mo imžné podať trestné stihanie aj po tak dlhej dobe?. Ďakujem za odpoveď

Alternativa Evipler 3. 6. 2018

Uživatel: Marek, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, rad by som sa spytal ci existuje podobny liek ako Eviplera, ktory je ucinejsi, lepsi a hlavne setrnejsi k organizmu ? Eviplera je registrovana na slovensku od 11/2013 je to uz dost dlha doba a preto sa chcem spytat ci neexistuje lepsia alternativa predsa len medicina pokrocila dalej. Mam 22 rokov a liecba mi bola zahajena pred necelymi 2 rokmi. Dakujem za odpoved.

RE: Nulová virová nálož 1. 6. 2018

Uživatel: Jiří, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, děkuji moc za Vaši rychlou odpověď, která, jak asi předpokládáte , mne příliš nepotěšila. Rád bych se v souvislosti s tím zeptal, zda alespoň nechráněný orální styk je již v České republice bez právních rizik. Samozřejmě při předpokladu dlouhodobě nulové virové nálože. Dále jsem se chtěl zeptat, zda některý další Evropský stát má obdobný přístup jako Švýcarsko, tedy, že lidi se stabilní nulovou virovou náloží považuje z hlediska práva za bezinfekční a tudíž je ani nevydává k trestnímu stíhání do zemí, který tento názor nesdílí. Předem děkuji za odpověď.

Leky 1. 6. 2018

Uživatel: Petr, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobry den, Chci se zeptat jestli dvojnasobní denní dávka leku muže spusobit rezistenci leku? Dekuju

Osuška 31. 5. 2018

Uživatel: Klára, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chci se zeptat, zda bych se mohla nakazit hiv, pokud bych použila po někom osušku a byla na ní např. krev a nebo sperma a otrela si jí oči, popř. nějakou ranku. Děkuji za odpověď.

Nulová virová nálož 30. 5. 2018

Uživatel: Jiří, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. V minulém čísle magazínu Pozitivně byla značná pozornost věnována tématu uznání výsledků dlouhodobých studii o neinfekčnosti osob na účinné antiretrovirové terapii a z toho vyplývajících důsledků jako například změna textu poučení pro hiv pozitivní osoby. Rád bych se v této souvislosti zeptal, zda je již patrný v české právní praxi nějaký posun v tomto směru a zda české soudy začnou přihlížet k tzv. nulové virové náloži a nebo zda budeme muset utíkat před nesmyslným výkladem práva do Švýcarska, tak jak se stalo v nedávno medializovaném případě slovenského občana. Děkuji za odpověď.

Cestovanie 29. 5. 2018

Uživatel: Lukas, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň, chcel by som sa infomovať, teda či mi viete poradiť ako je to s cestovaním u HIV+ do arabských krajín, konkrétne Dubaj. Počul som, že tam majú HIV+ zákaz vycestovať, no neviem, plánoval by som dovolenku niekam do tepla.. ale nie som si istý a chcem sa vyhnúť zbytočným problémom. Aj ked sa liecim, a vysledky sú v top forme. No za to mi to nestojí, viete mi povedať niečo bližšie k tomuto "zákazu" alebo ide len o hoax. Ďakujem

Náchylnost k jiným nemocem 23. 5. 2018

Uživatel: Anna, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, mohu být kvůli HIV více náchylná k jiným nemocem? Děkuji

Biktarvy 22. 5. 2018

Uživatel: Jirka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je již v zemích evropské unie schválen nový lék Biktarvy obsahující novou účinnou látku bictergravir vyvinutou společností Gilead. Tato látka by měla být velmi podobná dolutegraviru, což je jeden z nejmodernějších léků na hiv s obchodním názvem Tivicay. Jelikož je kombinace Deskovy+Tivicay jedním z pro organismus nejšetrnějších režimů, jeví se svým složením nový jednotabletový režim představovaný léčivem Biktarvy jako top současných jednotabletových režimů. V současnosti nejužívanější léčiva Triumeq a Genvoya , ač kvalitní, přeci jen ve srovnání s Biktarvy v zátěži pro organismus v něktrých směrech pokulhávají. Kdy je podle Vás šance, že se lék Biktarvy dostane i k českým pacientům a je pravděpodobné, že budou lékaři a pojišťovny vstřícné k případné změně léčebného režimu ze současných jednotabletových režimů jako jsou Triumeq a Genvoya? Děkuji za odpověď.

Aktuální počet dotazů v databázi: 553

CSAP nove logo
Obrázek č. 124

Podpořte nás!

 
Obrázek č. 122

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.