Program BUDDY / PRŮVODCI

Program BUDDY je určený pro osoby HIV pozitivní, kteří jsou buď krátce po diagnóze a nemohou se s touto informací smířit, mají strach a nevědí jak dál, zároveň ale i pro osoby které svou diagnózu znají delší čas, ale nemají se komu svěřit, nebo chtějí znát názor lidí se stejnými zkušenostmi. Pomáháme formou, kterou si vybere člověk, který pomoc potřebuje - osobní schůzka, dopisování si, vyslechnutí a podpora přes telefon.

Mohou se nám ozvat lidé, kteří potřebují najít oporu v situacích, na které sami nestačí. Pro osoby HIV+ existuje v životě několik těžkých období. Prvním je okamžik sdělení diagnózy v ordinaci lékaře, další pak přicházejí v průběhu života (sdělení přátelům, rodině, zdravotní problémy a další).

Zájemcům nabízíme pomoc především v přijetí a smíření se s novou životní situací, s průvodci se můžou podělit o autentické životní zkušenosti. Naší snahou (a vlastně i cílem) je vrátit lidem nakaženým virem HIV chuť do života, chuť smát se a jít dál. Záleží už pak jen na vás, jakou roli budou průvodci mít ve vašem životě - zda to budou jen rádci, nebo třeba i kamarádi, na které se můžete spolehnout..


Profil průvodce a jak získat kontakt na průvodce

Průvodce je takový člověk, který je smířený se svojí diagnózou, měl by vědět co od života očekává. Musí zvládnout psychickou zátěž, pokud se mu bude klient svěřovat s osobními problémy závažnějšího rozsahu (rodina apod.). Zároveň si musí uvědomovat, co klientovi říká, jak a kdy mu to říká. Váš průvodce zná velmi dobře odpovědi na otázky v problematice HIV/AIDS.


Pokud by jste se chtěli o programu dozvědět více, nebo máte přímo dotazy na průběh služby, nebo pokud chcete rovnou kontaktovat někoho z našich průvodců, piště na e-mail muj.buddy@gmail.com

Obrázek č. 47

CSAP nove logo

FUN&RUN 2018

Obrázek č. 114
Obrázek č. 115

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2018:

SETKÁNÍ KOMUNITY HIV+

Pá 15. března 2018 od 19:00

PODROBNOSTI

SETKÁNÍ PRO NOVĚ HIV+

Čt 22. března 2018 od 18:00

PODROBNOSTI

Využijte konzultanta

Jste-li HIV pozitivní a nedaří se vám sehnat zaměstnání (a to nejen z důvodu diskriminace) kontaktujte konzultanta pro zařazení na trh práce. Konzultant se vám pokusí práci zprostředkovat přes spolupracující agentury nebo vám na osobní schůzce (e-mailem, telefonem) poradí, kam se obrátit.

Obrázek č. 6

Nabízíme pomoc právníka

Obrázek č. 2

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 4

ZDRAVÍ S HIV - Chce to změnu?

Autory brožury Zdraví s HIV by zajímalo, jak jste na tom se životním stylem Vy sami, a velice uvítají několik základních informací prostřednictvím anonymního elektronického dotazníku, který naleznete na zde. Předem děkují všem za poctivé vyplnění a šíření dál. Na závěr zbývá popřát dostatek nápaditosti při Vaší cestě za zdravým životním stylem. Nenechte se odradit dřívějšími neúspěšnými pokusy o změnu – zkuste je spíš vnímat jako zkušenost, ze které se můžete poučit. A nezapomeňte, že klíč ke změně a lepšímu zdraví držíte ve svých rukách především Vy.

MUDr. Veronika Šikolová

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Obrázek č. 53

Ministerstvo práce a sociálních věcí podporuje naši sociální službu azylové domy.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Gilead

Gilead

Společnost Gilead Sciences, s.r.o – podporuje naši společnost v oblasti mobilního testování a preventivních aktivit.

Alza.cz

alza.cz

Děkujme společnosti Alza.cz za hmotné dary z oblasti výpočetní techniky a elektroniky.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.