Jak naše služba pomáhá

A jak podpora a pomoc sociální služby vypadala, můžeme demonstrovat na následujících příbězích:

Pan Jan (30let)

Pan Jan vyhledal naši sociální službu v červenci 2013. Důvodů proč naši sociální službu kontaktoval, bylo několik. Zásadní moment, který zapříčinil Janovu nepříznivou životní a sociální situaci byl spjatý s tím, že se o něm rozšířilo v místě jeho bydliště, že je HIV pozitivní. Téměř bezprostředně poté následovalo ukončení spolupráce ze strany jeho tehdejšího zaměstnavatele a postupná sociální a společenská izolace okolím. Jan pochopil, že šance na nové zaměstnání v místě svého bydliště je téměř nulová.Často se setkával s předsudky a neúspěchem při hledání nové práce. Své bydliště se rozhodl opustit a začal využívat sociální službu Azylový dům – ČSAP z. s.

Na začátku spolupráce si Jan stanovil několik osobních cílů, které se staly obsahem a náplní využívaní sociální služby a postupně se mu jich za pomoci a podpory sociální pracovnice podařilo dosáhnout. Zprvu šlo zejména o základní finanční zajištění, tedy podání žádosti o dávky hmotné nouze a evidence na Úřadu práce. Uživatel se také rozhodl řešit otázku svých dluhů, které mu vznikly v minulosti. Za pomoci a podpory sociální pracovnice kontaktoval věřitele s vysvětlením své situace a návrhem splátkového kalendáře dle svých aktuálních možností.Důležitým cílem bylo také získání nového zaměstnání a tím také finanční nezávislosti, která by měla posléze vést k úplnému osamostatnění se. S uživatelem byl sestaven strukturovaný životopis a také se registroval v několika personálních agenturách. Jan získal několik krátkodobých brigád ve svém oboru – gastronomie. Koncem listopadu 2013 úspěšně absolvoval pohovor a zkušební den v hotelu jako pomocný kuchař. V zaměstnání se osvědčil a získal dlouhodobou spolupráci.Jan se poté přestěhoval na ubytovnu a do budoucna plánuje pronajmout si vlastní byt. V práci se mu daří, v životě je spokojený.

CSAP nove logo

FUN&RUN 2018

Obrázek č. 114
Obrázek č. 115

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2018:

SETKÁNÍ KOMUNITY HIV+

Pá 15. března 2018 od 19:00

PODROBNOSTI

SETKÁNÍ PRO NOVĚ HIV+

Čt 22. března 2018 od 18:00

PODROBNOSTI

Využijte konzultanta

Jste-li HIV pozitivní a nedaří se vám sehnat zaměstnání (a to nejen z důvodu diskriminace) kontaktujte konzultanta pro zařazení na trh práce. Konzultant se vám pokusí práci zprostředkovat přes spolupracující agentury nebo vám na osobní schůzce (e-mailem, telefonem) poradí, kam se obrátit.

Obrázek č. 6

Nabízíme pomoc právníka

Obrázek č. 2

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 4

ZDRAVÍ S HIV - Chce to změnu?

Autory brožury Zdraví s HIV by zajímalo, jak jste na tom se životním stylem Vy sami, a velice uvítají několik základních informací prostřednictvím anonymního elektronického dotazníku, který naleznete na zde. Předem děkují všem za poctivé vyplnění a šíření dál. Na závěr zbývá popřát dostatek nápaditosti při Vaší cestě za zdravým životním stylem. Nenechte se odradit dřívějšími neúspěšnými pokusy o změnu – zkuste je spíš vnímat jako zkušenost, ze které se můžete poučit. A nezapomeňte, že klíč ke změně a lepšímu zdraví držíte ve svých rukách především Vy.

MUDr. Veronika Šikolová

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Obrázek č. 53

Ministerstvo práce a sociálních věcí podporuje naši sociální službu azylové domy.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Gilead

Gilead

Společnost Gilead Sciences, s.r.o – podporuje naši společnost v oblasti mobilního testování a preventivních aktivit.

Alza.cz

alza.cz

Děkujme společnosti Alza.cz za hmotné dary z oblasti výpočetní techniky a elektroniky.

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.