On-line poradna

Mluvím pouze anglicky vs hiv centrum 3. 4. 2019

Uživatel: PeterMattel, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, jestliže jsem cizinec, hovořící pouze anglicky (mám ovšem veřejné zdravotní pojištění), může mě doktor v hiv centru odmítnout léčit s tím, že nemluvím česky? Nebo jsem povinen objednat překladatele? Jak je to? Děkuji.

JUDr. Jakub Tomšej Ph.D.

Odpověděl: JUDr. Jakub Tomšej Ph.D., 3. 4. 2019

Dear Peter

The treatment in HIV centres is open for foreigners under the conditions set by the Czech law (you need either health insurance - public or private, but private typically does not cover HIV treatment - or have to pay for the treatment). The fact that you do not speak Czech should not lead to denial of medical services. I would expect to find an English speaking doctor in all HIV centres. On the other hand, some doctors may not speak English and you may need an interpreter in order to communicate with them. I would suggest to clarify this before going to the HIV centre and ask them to preferably assign you to an English speaker.

Obrázek č. 138

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2019:

Setkání k zapojení komunity do života spolku

23.7. od 17:30 hodin

PODROBNOSTI

Obrázek č. 140

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.