On-line poradna

Tattoo 12. 2. 2019

Uživatel: Jozef Rumburak, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Zdravím, mám dotaz ohľadne tattoo, skarifikace (rezáni kuže) a piercing. Je potreba v profi štúdiách informovať pred zákrokom tatera o zdravotnom stave liečeného pacienta (0) ?. Prípadne jak je to naopak, keby : + pacient by mal záujem sa venovať tattoo kurzu a následne chcel založiť tattoo studio. Je to vubec možné z bezpečnostného či právneho hlediska ? Moc ďakujem za odpoveď. :)

JUDr. Jakub Tomšej Ph.D.

Odpověděl: JUDr. Jakub Tomšej Ph.D., 20. 2. 2019

Dobrý den,

zákon nestaví HIV pozitivním povinnost informovat tatéry. Není ani stanoveno, že by HIV pozitivní nemohli tetovat ostatní. Obecně platí povinnost zdržet se všeho, čím by mohlo dojít k ohrožení ostatních lidí, v případě nulové virové nálože a dodržení běžných hygienických opatření nicméně takové riziko neexistuje, takže to ani z právního hlediska není problém.

Obrázek č. 138

KOMUNITNÍ SETKÁNÍ

Nejbližší termíny v roce 2019:

Setkání k zapojení komunity do života spolku

23.7. od 17:30 hodin

PODROBNOSTI

Obrázek č. 140

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.