Americký orgán pro schvalování léčiv Food and Drug Administration schválil jednotabletovou léčbu pro děti vážící více než 14 kg

Jednodenní kombinovaná pilulka obsahující bictegravir, tenofovir alafenamide a emtricitabine, se stala jedním z nejoblíbenějších léčebných režimů v HIV léčbě od svého schválení pro dospělé v roce 2018 a pro děti, které váží více než 25 kilogramů, v roce 2019. Nyní FDA (Food and Drug Administration) schválila její použití pro mladší děti.

Schválení FDA se týká dětí, které váží mezi 14 až 25 kilogramy. Malá jednodenní pilulka obsahuje nižší dávky tří léčiv pro děti s nižší váhou. FDA schválila lék jak pro děti nově léčené, tak pro ty, které mají nedetekovatelnou virovou nálož při stávající antiretrovirové léčbě.

Schválení je založeno na studii s 22 dětmi, z nichž 91 % udrželo nedetekovatelnou virovou nálož po 24 týdnech na nové léčbě. Studie nezaznamenala žádné vedlejší účinky nebo abnormality, potvrdila léčbu bezpečnou jak pro děti tak dospělé.

Zdroj: https://www.poz.com/article/biktarvy-now-option-younger-children

Připravila Veronika

Obrázek č. 237
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.