On-line poradna

V této poradně jsou obsažena témata týkající se života HIV pozitivních lidí a je určena výhradně HIV pozitivním lidem. Jedná se o téma Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS, kde se dotazy mohou týkat léčby HIV a osobního života s HIV. Na dotaz Vám odpoví lékař. Další oblastí je poradenství našich sociálních pracovníků ve věci ubytování a azylových služeb. Dalším tématem je diskriminace nebo stigmatizace HIV pozitivních lidí ve společnosti. Na dotazy odpovídá náš právník. Na dotazy odpovídáme v pracovní dny nejpozději do 48 hodin.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

Pokud máte zájem o otázky a odpovědi z nějaké specifické oblati, můžete výběrem tématu omezit zobrazené otázky. Bližší popisy a statistiky otázek naleznete v přehledu témat.

Všechna témata

Zobrazeny jsou všechny otázky, které byly v poradně položeny.

Ohrožené osoby 25. 2. 2024

Uživatel: Lenka, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Doby den, můj partner je HIV pozitivní, moje testy byly dosud negativní. Prodělala jsem nákazu syfilis, léčbu mám ukončenou. Nežijeme ve společné domácnosti, vzájemně se navštěvujeme doma. Dostala jsem žádanku pro svoje děti, které se mnou bydlí na syfilis a HIV,ale výsledky jsme dostali jen na syfilis. Dostala jsem tedy novou žadanku pro děti na odběry HIV. Je opravdu nutné děti testovat, pokud moje výsledky jsou negativní? Děkuji za odpověď.

popis příznaků které se shodují? 19. 2. 2024

Uživatel: Krakonoš, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, je možné míti promo infekci bez teploty? 4 týden zatím, objednán na příští týden na test .Projevené příznaky: mám i zvedlou hladinu cukru na 6,1 a 5,8 naměřeny. že by i cukrovka? nebo jen cukrovka? Odpovídají příznaky cukrovce? průjem bělavý povlak sliznice v ústech (intenzita poklesla oproti předchozím týdnům) bolesti hlavy (málo časté) zánět hltanu (časté) několik výskytů vyrážky, jen drobně Otoky které zmizí zarudnutí svědění kůže - intenzita se pravděpodobně zvyšuje (alergie) Děkuji za odpověď

Reaktivní test, syfilis 18. 2. 2024

Uživatel: Russel, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, prodělal jsem kapavku, léčba již ukončena prvně dělaný a odebraný vzorky krve na syfilis a HIV negativní po 3 měsících jsem musel znovu na syfilis, nemám apsolutně žádné příznaky včetně vpředu včetně všeho vůbec nic, ani zvětšené uzliny prostě vůbec žádný příznak😅 a test mi vyšel reaktivně sestřička mi vsdělila že se nemám bát že u reaktivního testu mam negativní výsledek nýbrž test musíme opakovat protože jsem třeba prodělal chřipku a mam zkřizené něco 😅 a já se teda ptám jestli se mam bát dělal jsem si i samotest ný Syfilis komekrétně vitamin station syfilis který je na 97% spolehlivý a jestli bych tedy syfilis poznal v případě kdybych ho tedy měl dá se dat ambulantní léčba ?

Nazor 12. 2. 2024

Uživatel: Anna, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý deň chcela by som sa informovať ohľadom tehotenstva sa robia testy na HIV keď sú negatívne tak si môžem byť istá že nejsom nakazena?

Rezistence 7. 2. 2024

Uživatel: Vit, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, četl jsem si informace o léčbě HIV a zajímalo by mne, pokud se člověk nakazí, zda-li je možné aby se nakazil multirezistentním typem vzhledem k léčbě antiretrovirotiky a tedy by pro něj žádná léčba nebyla již od začátku terapie nebo jen v omezené míře. Děkuji

Pasovy opar 31. 1. 2024

Uživatel: Milous, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, mám hiv na léčbě, vše je ok . Dostal sem pasovy opar. Byl sem u obvodní lékařky. Beru zirvin po 4 hodinách a vitamíny. Stačí to pro zvládnutí infekce. Mám od včera silné bolesti hlavy .

CRISPR 23. 1. 2024

Uživatel: PM, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den chtěl bych se zeptat na metodu CRISPR. Četl jsem že tato metoda by mohla pomoci hodně toho uzdravit včetně HIV před dvěma lety prý v americe běžel,běží výzkum na pacientech a tak bych se rád zeptal zda nemáte nějáké bližší informace ? Zda se fakt daří a brzy bude lék nebo jestli to je jen planá naděje .... děkuji

Hiv u dítěte 18. 1. 2024

Uživatel: Vít, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li existuje nějaká studie, která se zabývá dlouhodobým přežitím HIV pozitivních dětí. Já sám jsem našel pouze výzkum z USA z roku 2006, kde se píše, že medián přežití je pouze 18 let i při včasném zahájení léčby. Děkuji

Triumeq a noční pocení 15. 1. 2024

Uživatel: Ondřej, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Zdravím, asi před 10 dny jsem změnil léčbu z Odefsey na Triumeq z důvodu dlouhodobé nemožnosti dosažení VN0 (VN se pohybovala v rozmezí 25-250 a měla stoupající trend). Dnes v noci jsem se dvakrát celkem hodně spotil; tyto stavy běžně nemám a připomnělo mi to dobu krátce před diagnostikováním HIV, kdy jsem měl problémy s nočním pocením také. Ráno jsem si přečetl ještě příbalový leták Triumequ a dočetl jsem se v něm o hypersenzitivní reakci. Tak mě zajímá, jestli je možné, že by se takto mohla hypersenzitivní reakce projevit, či je nějaká zkušenost s tím, že by se tohle při léčbě Triumeqem dělo, případně jestli to s léčbou Triumeqem vůbec nesouvisí a měl bych navštívit raději lékaře? Děkuji!

Přenos u nulové virové nálože > 6 měsíců 8. 1. 2024

Uživatel: John, Téma: Poradna pro rodinné příslušníky a osoby blízké HIV+

Vážení, při získávání informací o tom, zda U=U, nacházím rozporuplné informace. Někde se uvádí, že riziko přenosu HIV pohlavním stykem je nulové, jinde že je blízké nule, ale ne nereálné. Jsem si vědom studií jako je PARTNER a PARTNER2, konceptu U=U a TasP. Co mi není zřejmé, je názor české odborné veřejnosti. Mým oblíbeným zdrojem je web infektologie.cz, ale ani tam se mi nepodařilo vypátrat jednoznačnou metodiku pro serodiskordantní páry nebo nějaké ujištění ohledně U=U. Můj dotaz tedy je, zda existuje nějaký názor české odborné veřejnosti na U=U, případně názor zástupce AIDS centra. A především, zda jsou nějaká doporučení pro negativní partnery (testy, prevence, apod.). Děkuji.

Psycholog a psychiatr 12. 12. 2023

Uživatel: Jiří, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda náhodou nemáte kontakt na nějakého psychologa a psychiatra z Prahy? K panu Braunovy jsem docházel , rád bych ještě zkusil někoho jiného. Pan doktor Braun je naprosto skvělý a vážím si jeho práce, ale bohužel mi to u něho časově nevychází. Taktéž pokud máte kontakt na nějakého psychiatra. Jde mi o to, že ne každý psycholog umí pracovat s HIV pozitivními pacienty. Moc děkuji

Kojení s HIV 11. 12. 2023

Uživatel: Konnyna, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jako maminka novorozence s HIV, mohu od zdravotní pojišťovny získat nějaký příspěvek na náhradní výživu pro miminko. Ještě bych se chtěla zeptat, zda přeci jenom neexistuje způsob, jak miminko kojit vlastním mlékem. Mléko například odsát odsávačkou, nechat odstát nebo na určitou teplotu zahřát... Pokud vím, virus HIV mimo hostitele umírá v řádu minut. Mléko by snad mělo jít nějak upravit aby virus nemohl být přítomen. Virovou nálož mám dlouhodobě na 0. Děkuji za Vaši odpověď.

cvičení po aplikac vocabria/rekambis 8. 12. 2023

Uživatel: prgboy, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Zdravím, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s posilováním po aplikac vocabria/rekambis, zda může posilování gluteálních svalů a případné rolování ovlivnit vytviřené depo, případně zda je doporučšný nějaký odstup po aplikaci. Díky za odpověď i za to co děláte!

Doplněk stravy 5. 12. 2023

Uživatel: Jirka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, chci se zeptat, zda může člověk, který užívá léky biktarvy užívat doplněk stravy jako například chlorella či spirulina. Taktéž bych se chtěl zeptat na lék Wobenzym, zda je k něčemu dobrý, či naopak je to zbytečně jej užívat, pokud nemám důvod jako pooperační stav, zlomeninu atd... Moc děkuji za Vaši odpověď.

Jazyk 4. 12. 2023

Uživatel: Dovca, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, může mě nakazit člověk, který má bílý jazyk orálním sexem, pokud nemá poranění v puse, když jsem penisem naražel do zadní časti krku?

Dotaz 4. 12. 2023

Uživatel: Karel, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Zdravíм, chtěl bych se dozvědět, jestli ostatni lékaři vidí mou diagnózu HIV+? Děkuju.

Kombinace Biktarvy a Isoprinosine 1. 12. 2023

Uživatel: MartinLorenzo, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, prosím o informaci, zdali je možné kombinovat léky Biktarvy s léky Isoprinosine na léčení genitálních bradavic. Děkuji

DOTAZ Chlamydie 27. 11. 2023

Uživatel: Milan, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Prosim vas jsou chlamydie nebezpecne pro cloveka ktery je hiv leceny pacient a ma virovou naloz nule a Cd4 bunky okolo 560? Dejme tomu ze je mesic neleci, kvuli blbe objednavaci dobe u lekaru. Dekuji.

Jak získat léčbu bez veřejného zdravotního pojištění 20. 11. 2023

Uživatel: Lukas, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, můj partner je jako HIV pozitivní léčený už několik let lékem Triumeq. V současnosti jsme se v rámci stěhování a změny práce dostali do situace, kdy on jako osvč původem ze 3.země nemá nyní nárok na veřejné zdravotní pojištění, pojišťovna VZP mu nabídla komplexní pojištění exclusive, které ale nehradí HIV léčbu. Už třetí měsíc tedy platíme za lék přibližně 20.000,-Kč každý měsíc a nevíme si rady, jsme manželé, ale o trvalý pobyt pro něj zatím bohužel žádat nemůžeme. Nemáte jakoukoliv radu, jak postupovat? Díky!

Bílý jazyk 19. 11. 2023

Uživatel: Jazyk, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, může mě nakazit HIV člověk HIV pozitivní, který má bílý jazyk orálním sexem, pokud nemá poranění v puse, když jsem penisem naražel do zadní časti krku?

Sport před zaléčením 16. 11. 2023

Uživatel: Tom, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, byl jsem vystaven riziku, měl jsem ukázkovou primoinfekci s velkou sadou příznaků. Na test je ještě brzy, vyjděme z předpokladu, že jsem pozitivní. Mohu před zaléčením (braní ART několik měsíců, snížení VN) sportovat? Sport je pro mě kruciální a bez něj nejsem v pohodě. Letos vynechám týden v kuse na lyžích, ale mohu lyžovat nárazově jednotlivé dny? Děkuji

Injekční forma léků 6. 11. 2023

Uživatel: Marek, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den,mám dotaz.Před časem jsem rozhodl pro injekční formu podání léků.Hlavní důvody byli že nemusím pořád tahat tablety a druhý byl,že injekční forma nemusí být podána přesně na den,jako předchozí dávka,že je tam tolerance 7 dnů.To jsem se dočetl ve vašem časopise Pozitivně.Načeš mi paní doktorka kam chodím řekla, že to není pravda..že injekční forma musí být podána přesně na den.. Chtěl bych upřesnit že půjde o 3 dávku..Díky za odpověď..

Ošetření 4. 11. 2023

Uživatel: Nicola, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dorý den, chtěl jsem zeptat jak je to s ošetřením na zubni pohotovosti co když mě nebude chtít ošetřit lékař co mám dělat když to bude akutní problém

Dobrý den 23. 10. 2023

Uživatel: Kuchi32, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Mám dotaz dneska mi byla zahájena léčba – prášky ve zprávě jsem se dočetl virová nálož je 31 200. Je to hodně? děkuji za odpověď.

Vyšší hodnoty abs. poctu lymfocitů 17. 10. 2023

Uživatel: Franta, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, už přes rok mám vyšší hodnoty abs. poctu lymfocitů, neco kolem 5. Může jít o hiv?

Pomluva 10. 10. 2023

Uživatel: Adam, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, před rokem jsem se ve zlém rozešel s přítelem. Po rozchodu si založil profil na seznamce, kde se vydával za někoho jiného a chvilku si se mnou psal. Začal psát, že jsem HIV pozitivní, že mě (spolu s jeho nynějším přítelem) viděli v registrech pozitivních a že to má od nějaké lékařky, kterou nechtěl jmenovat kvůli "lékařskému tajemství". Pak jsem ho potkal v klubu, kde to samé říkal i před kamarády. Napsal mi to i další den do sms. Neřešil jsem to, ale nedávno jsem ho potkal a řekl mi to samé do očí. Nikde určitě vedený nejsem, na testy chodím pravidelně a vždy negativní. Lze tohle chování nějak řešit/postihnout? Všechny zprávy mám uloženy. Děkuji moc za odpověď.

Lék 3. 10. 2023

Uživatel: Lék, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, už se prosím ví kdy bude definitivní lék na HIV a toho hnusného svinstva se všichni jednou provždy zbavi ?

Léčba HIV 19. 9. 2023

Uživatel: Jirka, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, děkuji vám za vaši práci, je to obdivuhodné. Chystám se na testy k HIV a očekávám špatný výsledek... Přemýšlím, co budu dělat po tom. Četl jsem vše možné, mmj. o způsobech léčby a když vidím roční náklady na pacienta cca 250 tis. přijde mi děsivá představa, že bych toto měl od státu přijímat, především, když sem si nemoc zavinil sám. Myslíte, že je lepší se raději neléčit (třeba několik let), aby se peníze ušetřili pro ostatní, příp. myslíte, že lze v čase očekávat, že by náklady na léčbu šly výrazně dolů..? Nebo je možná nějaká spoluúčast pacienta (celé bych to asi neutáhl). Moc děkuji a zdravím.

Informace o pacientovi 9. 9. 2023

Uživatel: Roman, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den, Můj partner (HIV pozitivní ) půjde nejspíše na operaci, jenže v nemocnici kde ho budou nejspíše operovat dělá dcera od jeho kolegyně z práce která již v minulosti vynášela informace o známých co zde byli hospitalizováni. Chtěl bych se tedy zeptat zdali má partner nárok na nějaké uzamčení složky aby do dokumentace mohl nahlédnout jen ošetřující personál, nebo zdali má nějakou možnost zabránit nahlédnutí této slečně do jeho spisu. Nechceme aby to věděli všichni kolem. Moc děkuji za odpověď.

Squirt - HIV 6. 9. 2023

Uživatel: David, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den , mohu se nakazit když došlo ke squirtu a byl jsem od ženy celý “ mokrý “( v oblasti genitálií )? Měl jsem na sobě kondom cca do půlky. Následně jsem měl na sobě oblečení , které bylo taky mokré. Děkuji.

Aktuální počet dotazů v databázi: 1064

Obrázek č. 225
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.