HiV pozitivní a studie

Laboratórna diagnostika a terapia HIV/ AIDS

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás všetkých, ktorí ste HIV + a momentálne užívate antiretrovírusovú terapiu s prosbou o vyplnenie pár otázok, ktoré potrebujem pre praktickú časť diplomovej práce s názvom Laboratórna diagnostika a terapia HIV/ AIDS. Základ tohto dotazníka tvoria otázky skôr medicínskeho- diagnostického charakteru, ktoré sú potrebné pre celkové zhodnotenie liečby a života s HIV infekciou v mojej práci. Dotazník je anonymný a neobsahuje otázky týkajúce sa spôsobu nákazy, národnosti ani sexuálnej orientácie. Zároveň údaje poskytnuté budú použité výhradne na účel spracovania DP a nebudú poskytnuté ďalším osobám.Ďakujem krásne za spoluprácu a prajem všetko dobre, najmä veľa zdravia

link na dotazník

Bc. Viktória Harčariková 19.06.2023


Hodnocení kvality života osob s nákazou virem HIV a onemocněním AIDS

Vážení klienti,
cílem tohoto dotazníku je hodnocení kvality života osob s nákazou virem HIV a onemocněním AIDS. Mé jméno je Štěpánka Boštíková, DiS. jsem zdravotní sestra a zároveň studentka třetího ročníku 2. LF. UK oboru Ošetřovatelství. Ráda bych Vás touto cestou požádala o spolupráci při sběru dat do mé závěrečné práce. Vaše odpovědi jsou anonymní a důvěrné, poslouží pouze k následnému počítačovému zpracování a vyhodnocení získaných údajů.

Dotazník on-line zde


Život lidí s HIV (etnografická studie): prosba o spolupráci, poskytnutí rozhovoru

Dobrý den,

ráda bych vás požádala o spolupráci pro svou studii, jejímž cílem je zaznamenat zkušenosti lidí s HIV a jejich pohled na život s HIV v České republice. V projektu se jedná především o společenskou reflexi života s HIV, případné společenské diskriminace a stigmatizace, bariéry v přístupu k lékařské péči. Dále se studie zaměřuje na zkušenosti s formami komunitní a společenské podpory.

Základem studie jsou rozhovory s lidmi HIV pozitivními, jejich partnerkami, partnery. Rozhovory budou samozřejmě plně anonymní a identita osob bude důsledně skryta. Pokud se rozhodnete rozhovoru zúčastnit, budu vám velmi vděčna. Nejen kvůli své práci, ale především kvůli tématu samému, kdy život lidí HIV pozitivních je stále předmětem společenské tabuizace. Sdílení zkušeností je totiž jednou z cest, jak tato tabu prolomit.

V tento moment budu zvlášť vděčná za zkušenosti HIV pozitivních žen, transgender osob a osob z etnických a národnostních komunit.

Kontakt: katerina.kolarova@fhs.cuni.cz

Mgr. Kateřina Kolářová, Ph.D., FHS UK


Přílohy

Obrázek č. 237
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.