Program BUDDY / PRŮVODCI

Program BUDDY je určený pro osoby HIV pozitivní, kteří jsou buď krátce po diagnóze a nemohou se s touto informací smířit, mají strach a nevědí jak dál, zároveň ale i pro osoby které svou diagnózu znají delší čas, ale nemají se komu svěřit, nebo chtějí znát názor lidí se stejnými zkušenostmi. Pomáháme formou, kterou si vybere člověk, který pomoc potřebuje - osobní schůzka, dopisování si, vyslechnutí a podpora přes telefon.

Mohou se nám ozvat lidé, kteří potřebují najít oporu v situacích, na které sami nestačí. Pro osoby HIV+ existuje v životě několik těžkých období. Prvním je okamžik sdělení diagnózy v ordinaci lékaře, další pak přicházejí v průběhu života (sdělení přátelům, rodině, zdravotní problémy a další).

Zájemcům nabízíme pomoc především v přijetí a smíření se s novou životní situací, s průvodci se můžou podělit o autentické životní zkušenosti. Naší snahou (a vlastně i cílem) je vrátit lidem nakaženým virem HIV chuť do života, chuť smát se a jít dál. Záleží už pak jen na vás, jakou roli budou průvodci mít ve vašem životě - zda to budou jen rádci, nebo třeba i kamarádi, na které se můžete spolehnout..


Profil průvodce a jak získat kontakt na průvodce

Průvodce je takový člověk, který je smířený se svojí diagnózou, měl by vědět co od života očekává. Musí zvládnout psychickou zátěž, pokud se mu bude klient svěřovat s osobními problémy závažnějšího rozsahu (rodina apod.). Zároveň si musí uvědomovat, co klientovi říká, jak a kdy mu to říká. Váš průvodce zná velmi dobře odpovědi na otázky v problematice HIV/AIDS.


Pokud by jste se chtěli o programu dozvědět více, nebo máte přímo dotazy na průběh služby, nebo pokud chcete rovnou kontaktovat někoho z našich průvodců, piště na e-mail muj.buddy@gmail.com

Obrázek č. 47

Obrázek č. 209
Obrázek č. 206
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544, +420 725 960 300. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544 чи +420 725 960 300. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.