Program BUDDY / PRŮVODCI

Program BUDDY je určený pro osoby HIV pozitivní, kteří jsou buď krátce po diagnóze a nemohou se s touto informací smířit, mají strach a nevědí jak dál, zároveň ale i pro osoby které svou diagnózu znají delší čas, ale nemají se komu svěřit, nebo chtějí znát názor lidí se stejnými zkušenostmi. Pomáháme formou, kterou si vybere člověk, který pomoc potřebuje - osobní schůzka, dopisování si, vyslechnutí a podpora přes telefon.

Mohou se nám ozvat lidé, kteří potřebují najít oporu v situacích, na které sami nestačí. Pro osoby HIV+ existuje v životě několik těžkých období. Prvním je okamžik sdělení diagnózy v ordinaci lékaře, další pak přicházejí v průběhu života (sdělení přátelům, rodině, zdravotní problémy a další).

Zájemcům nabízíme pomoc především v přijetí a smíření se s novou životní situací, s průvodci se můžou podělit o autentické životní zkušenosti. Naší snahou (a vlastně i cílem) je vrátit lidem nakaženým virem HIV chuť do života, chuť smát se a jít dál. Záleží už pak jen na vás, jakou roli budou průvodci mít ve vašem životě - zda to budou jen rádci, nebo třeba i kamarádi, na které se můžete spolehnout..


Profil průvodce a jak získat kontakt na průvodce

Průvodce je takový člověk, který je smířený se svojí diagnózou, měl by vědět co od života očekává. Musí zvládnout psychickou zátěž, pokud se mu bude klient svěřovat s osobními problémy závažnějšího rozsahu (rodina apod.). Zároveň si musí uvědomovat, co klientovi říká, jak a kdy mu to říká. Váš průvodce zná velmi dobře odpovědi na otázky v problematice HIV/AIDS.


Pokud by jste se chtěli o programu dozvědět více, nebo máte přímo dotazy na průběh služby, nebo pokud chcete rovnou kontaktovat někoho z našich průvodců, piště na e-mail muj.buddy@gmail.com

Obrázek č. 47

Obrázek č. 237
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.