HIV centra v České republice

Obrázek č. 8

HIV centrum Nemocnice Na Bulovce

Adresa: Budínova 2, 180 81, Praha 8. Telefon - ambulance: 266 082 629.
Telefon
- lůžková část: 266 082 628

Lékaři: MUDr. David Jilich; doc. MUDr. Hanuš Rozsypal, CSc.; MUDr. Viktor Aster; prof. MUDr. Ladislav Machala, Ph.D.; MUDr. Dan Veselý

AIDS centrum se nachází v pavilonu 7, v klidné části na konci terasy v 2. Podlaží. Odběry zajišťují velmi milé zdravotní sestry ve 2-3 ambulancích. Lůžková část je dispozičně řešena tak, aby bylo zachováno soukromí pacientů (případné návštěvy vstupují na oddělení přes infekční ambulanci). Pro pacienty kteří hledají pomoc při problémech v životě, nebo se chtějí dozvědět více o životě s HIV/AIDS jsou k dispozici informace v brožurách, letáky, nástěnka Art for Life a nástěnka ČSAP.


HIV ambulance Ústřední vojenská nemocnice

Adresa: Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha, U Vojenské nemocnice 1200, Praha 6 169 02, Telefon: 973 208 255, www: https://uvn.cz/cs/hiv-centrum-uvn

Ambulance nabízí komplexní péči o HIV pozitivní (kromě pacientů do 15. roku věku a mimo těhotné ženy).

Objednávat se je možno osobně nebo po telefonu (Po-Pá 8-15 hod).

Lékaři: MUDr. Milan Zlámal, MUDr. Zofia Bartovská, Ph.D.

Sestry: Eva Tichánková, Renáta Repková


HIV centrum Plzeň Bory

Adresa: Infekční klinika Fakutlní Nemocnice, Dr.Beneše 13, 305 99 Plzeň. Telefon: 377 402 546, 377 402 266 Lékař:Doc. MUDr. Dalibor Sedláček, CSc. Ordinační hodiny: Pondělí 7:00 - 12:00, úterý a středa 7:00 - 15:00

Plzeňské AIDS Centrum je součástí Infekční kliniky FN Plzeň na Borech. Ambulance spolu s menší čekárnou se nacházejí v prvním patře infekční kliniky spolu s lůžkovou částí.Po příchodu do čekárny se usadíte na jednu z židlí a můžete si z nástěnky či všude přítomných letáčků a brožurek přečíst novinky v léčbě HIV/AIDS, vhodné termíny očkování a další rady a doporučení pro ty z nás, kteří jsme byli diagnostikováni již před nějakou dobou, i pro ty, kteří se teprve se statusem + smiřují. K tomu vám celou dobu bude dělat příjemnou společnost televize s hudebními klipy. Jakmile se dostanete na řadu, přivítá vás doc. MUDr. Dalibor Sedláček, CSc. spolu se sestrou Bc. Danou Polívkovou. Jejich lidský přístup, znalosti a nadhled se špetkou humoru dá zapomenout na chmury i těm, kteří zrovna nemají svůj den.


HIV centrum fakultní nemocnice Ostrava

Adresa: Klinika infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, 17. listopadu 1790, 708 52, Ostrava – Poruba, Telefon: 597 374 272 (po-pá 7:00-14:00).

Lékaři: MUDr. Lenka Olbrechtová, MUDr. Alena Zjevíková
Ordinační hodiny: Úterý 9:00 - 11:00 hod. (po dohodě i jiný pracovní den)

Ostravské AIDS centrum je součástí infekční kliniky ve FNO. Oddělení prošlo v roce 2008 rekonstrukcí, prostředí je nyní moderní a příjemné, jsou zde k dispozici informační brožury i další preventivní materiály. AIDS centrum spolupracuje s ostravskou pobočkou České společnosti AIDS pomoc na preventivních programech a besedách v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Provoz centra zajišťují 3 lékařky a oblíbená zdravotní sestra. Odběry probíhají přímo v ambulanci centra, lékařky AIDS centra Vám doporučí, kam zajít, pokud potřebujete péči stomatologa nebo jiného specialisty.


HIV centrum fakultní nemocnice Brno - Bohunice

Adresa: Infekční klinika FN Brno (pavilon A, 2. nadzemní podlaží), Jihlavská 20, 625 00, Brno. Telefon: 532 232 017

Lékaři: MUDr. Svata Snopková

Je zřízeno od roku 1992 při klinice infekčních chorob FN Brno. Oddělení se nachází ve 2. Patře, které je součástí areálu nemocnice, nacházející se u městského parku. Na odběry chodí pacienti do ambulance společně s ostatními pacienty nemocnice. MUDr. Snopková ordinuje 2x v týdnu, ostatní dny je ale po domluvě k dispozici. Preventivní brožury a další materiály s problematikou HIV/AIDS nejsou k dispozici v čekárně, lékařka je má v ordinaci. Pacienti o oblíbené lékařce říkají že je sice přísná, nicméně je velice zásadová a za svými pacienty si vždy stojí. Součástí brněnského AIDS centra bohužel nejsou ordinace specialistů přímo pro HIV+jako jsou stomatologové, oční lékaři apod. , nemusíte se ale obávat že by Vás v Brně neošetřili, lékařka Vás pošle na oddělení, která se nachází přímo ve FN Brno, kde Vás bez problému ošetří.


HIV centrum Ústí nad Labem

Adresa: Infekční oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Na Kabátě, 401 13, Ústí nad Labem. Telefon: 475682621 (zdravotní sestra Hana Mandičáková) Lékař: MUDr. Pavel Dlouhý

V roce 2007 byla dokončena generální rekonstrukce infekčního pavilonu. Byla vybudována lůžková část, přestavěny obě ambulance, operační sál, rtg a sono pracoviště a vyměněny všechny sítě a rozvody. Infekční pavilon je umístěn v krásném parku s možností vycházek. V budově je také vybudované výukové centrum, které slouží vzdělávacím aktivitám v problematice HIV/AIDS.


HIV centrum Hradec Králové

Adresa: Infekční klinika FN (budova 6), Sokolská 581, 500 05 Hradec Králové Telefon:495834215/16 Lékař: MUDr. Jaroslav Kapla, Ph. D.

Pro oblast především Královéhradeckého a Pardubického kraje je určeno AIDS centrum při Klinice infekčních nemocích FN v Hradci Králové. Pro nemocné je zajištěna jak specializovaná diagnostická a léčebná péče v rámci problematiky HIV, tak zdravotnický servis v rozsahu povinností praktického lékaře. AIDS centrum spolupracuje se specialisty i z jiných oborů, např. gynekologa či stomatologa.Oddělení se zapojujedo regionálních preventivních programů, poradenské a konzultační činnosti.


HIV centrum České Budějovice

Adresa: Infekční odd. nemocnice, B. Němcové 54, 370 01 České Budějovice Lékaři, telefon: MUDr. Václav Chmelík; tel.: 387 874 600, MUDr. Zdeňka Jerhotová; tel.: 387 874 656, MUDr. Aleš Chrdle


HIV centrum Liberec

Adresa: Husova 357/10, 460 63 - Liberec, ambulance se nachází v budově K v přízemí

Telefon: 485 312 297, 485 312 293

Ordinační hodiny: čtvrtek a pátek 8:30 - 15:00 - po přechozím telefonickém objednání

Lékaři: MUDr. Jakub Wnuk

HIV centrum bylo spuštěno 1.5.2023. Zajišťuje vstupní vyšetření a kontroly, výdej centrové léčby, preexpoziční a postexpoziční profylaxe HIV.

Obrázek č. 217
Obrázek č. 206
Podcast Život plus
Obrázek č. 169
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.