Beseda HIV a STIGMA v rámci Prague Pride 2014

Česká společnost AIDS pomoc, z. s. pořádá pod hlavičkou projektu souvisejícího s diskriminací na pracovišti u HIV pozitivních a ve spolupráci s queer sdružením studentů Karlovy Univerzit CHARLIE, z. s. besedu s panelovou diskuzí.

Pamatujete si strach z toho, jak lidé v okolí přijmou Vaši sexuální orientaci? Zažili jste kvůli ní odmítnutí, ponížení nebo diskriminaci? Přijďte s námi diskutovat, jak obdobné situace řeší HIV pozitivní občané. ,

Témata k diskuzi: Co je stigmatizace HIV pozitivních lidí a jak se projevuje? Chrání právo HIV pozitivní před diskriminací a stigmatizací? Jaké případy stigmatizace byly zaznamenány? Jak se mám chovat, když se HIV pozitivní objeví i v mém okolí?

O těchto otázkách a dalších tématech s Vámi budou diskutovat za Charlie, z. s. Kateřina Kolárová z Katedry genderových studií Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a prezident spolku Petr Pávek, který bude besedu moderovat a za Českou společnost AIDS pomoc, z.s. její právník a člen předsednictva JUDr. Jakub Tomšej a zaměstnanec Domu světla Michael Jettmar.

Středa 13. 08. 2014, Od 19:00 SKC CONTAINALL, CIHELNÁ 4, PRAHA 1 - MALÁ STRANA. ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ: Galerie LANGHANS, Vodičkova 37, Praha 1

Leták ke stažení zde

Odkazy:

Facebook

Webové stránky CHARLIE, z. s.

Galerie Langhans

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.