Diskuze a HIV testování v rámci festivalu Jeden svět

Festival Jeden svět se koná od 6. do 15. března v Praze a následně navštíví 32 dalších měst v ČR a Brusel. Do festivalové rodiny nově přibydou Semily. V rámci festivalu proběhne několik diskuzí s našimi pracovníky a mobilní HIV testování. Naši kolegové budou jako hosté v diskuzích po filmu bratrů Heymannových „Kdo mě teď bude mít rád?“, který dokumentuje snahu HIV+ gaye Saara najít po 18 letech cestu zpět ke své ortodoxní židovské rodině. Představitel hlavního hrdiny Saara film v Praze osobně uvede.

ROZPIS PROJEKCÍ:

Pátek 10. 03. Film od 17:00, poté diskuze s Lukášem M. Rybníčkem.

KINO 35, Francouzský institut v Praze, Štěpánská 644/35, 110 00 Praha 1

Bezplatné anonymní HIV testování, 16:00 – 19:00, Před Francouzským institutem


Sobota 11.03. Film od 18:00, poté diskuze s Michaelem Jettmarem.

Kino Světozor, Vodičkova 791/41, 110 00 Praha 1, Česko

Kompletní program s popisy filmů naleznete na webu:

https://www.jedensvet.cz/2017/program-po-dnech

O filmu

Who's Gonna Love Me Now?

Tomer & Barak Heymann

Israel, UK | 2016 | 86 min.

Kategorie: Rodinné štěstí

Saar je ze sedmi dětí, s rodinou se ovšem vidí zřídka. Někteří sourozenci mu zazlívají, že odešel z Izraele do Londýna, někteří mají problém s jeho sexuální orientací a jiní se bojí, že by se od něj jejich děti mohly nakazit virem HIV. Saar po téměř dvaceti letech v cizině zvažuje návrat. Ten by ale znamenal nutnost postavit se důvodům, kvůli kterým utekl. Režisérské dvojici bratří Heymannových se podařilo získat důvěru protagonisty i jeho rodinných příslušníků, účastní se intimních konverzací o důvěře, strachu a letitých křivdách. Film získal divácké ceny v Berlíně a Krakově, na Jednom světe získali bratři Heymannové cenu diváků v roce 2007 za film Most přes Wadi.

Projekce filmu v Kině 35 nabídne možnost anonymního a bezplatného rychlotestu na HIV, který si můžete nechat udělat v sanitce České společnosti AIDS pomoc (ČSAP). Sanitka bude parkovat před Francouzským institutem od 16 do 20 hodin. ČSAP provozuje AIDS poradny, Dům světla, nonstop poradenskou linku a poskytuje právní pomoc.

Jeden svět 2017

Jeden svět letos uvede 19 filmů se společenským dopadem, jejichž cílem je změnit postoje a chování lidí či legislativu. Pokud diváka film zaujme, má možnost v návaznosti na něj například podepsat petici na záchranu ohroženého kmene (My jsme počátek lidstva), asistovat hendikepovaným a seniorům nebo přispět na humanitární pomoc. Festival pořádá i vlastní akce zaměřené na společenský dopad filmů, například workshop s plasty vedený Veronikou Richterovou po projekci filmuPlastová Čína nebo výrobu semínkových bomb spojenou s projekcí filmuOhrožená semínka. Za úplňku vyjede z Dejvic cyklojízda k filmuDivošky měsíčního cyklu.

Letošní téma reaguje na takové události, jakou je neochota evropských zemí k solidaritě při řešení migrace, Trumpovo převzetí moci ve Spojených státech nebo Brexit.

Jeden svět 2017 vyzývá: „Nezapomínejme na sílu spolupráce“.

(

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.