Exkurze studentů a pedagogů z německé prestižní univerzity

Dvacítka studentů a pedagogů z německé prestižní univerzity Alice Salomon Hochschule Berlin zavítala v úterý 16. října na exkurzi do karlínského Domu světla České společnosti AIDS pomoc.

Protože jde o studenty a pedagogy v oboru sociální práce, byly pochopitelně těžištěm jejich zájmu sociální aspekty práce s HIV pozitivními klienty v azylovém domě, velký zájem ale vzbudilo také téma testování na HIV a další sexuálně přenosné choroby. V téměř dvouhodinové přátelské diskuzi jsme se ale dotkli i životní úrovně a mezd v sociální sféře obou našich sousedních států, problému užívání drog nebo genderové problematiky. „V Domě světla jsme se cítili velmi příjemně, panovala uvolněná nálada. Exkurzi pro sebe považuji za velmi užitečnou,“ zhodnotila úterní setkání se sympatickými Berlíňany jedna z účastnic Amelie Maier. Alice Salomon Hochschule je uznávána jako jedna z nejvýznamnějších německých univerzit v sociální oblasti. (au)

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.