Nové brožury o dodržování léčby HIV a předcházení vzniku HIV rezistence

Gilead Sciences s.r.o. vydává ve spolupráci s ČSAP, z.s. informační brožury pro HIV pozitivní zaměřené na dodržování léčby a lékovou rezistenci.

  • První, oranžová brožura s názvem Dodržování léčby HIVInformace pro pacienty obsahuje důležité pokyny pro správnou léčbu a informace o jejím dodržování (důležitost, faktory které mohou léčbu ovlivňovat a několik tipů a rad).
  • Druhá, modrá brožura se jmenuje Jak předcházet vzniku HIV rezistenceInformace pro pacienty. V ní se dočtete všeobecné informace o tom co je a jak rezistence na léky vzniká, o možných dopadech mutace viru HIV následkem nedodržování léčby a nebo o testech pro zjištění rezistence na určitý lék.

V Domě světla a v čekárnách AIDS center naleznete tyto brožury ve formátu A5, pokud by jste chtěli oba materiály v elektronické podobě, jsou ve formátu PDF ke stažení zde

#image_description_30#

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.