Uběhněte Prahou pět kilometrů proti homofobii

V rámci Mezinárodního dne boje proti homofobii dne 17.5. a Světla pro AIDS (letos také 17.5.) pořádá ČSAP, z.s. benefiční, nesoutěžní pětikilometrový běh.

V sobotu 16. května můžete vyrazit na pětikilometrový běh proti homofobii a zároveň na podporu HIV pozitivních. Příští květnová neděle je totiž zároveň Mezinárodním dnem boje proti homofobii a zároveň Světla pro AIDS. Trať nesoutěžního benefičního závodu povede z Vítkova po chodnících a parkových cestách do ulice Na Balkáně a zpět. Běhu se zúčastní i finalisté soutěže Gay roku. Sraz a registrace začíná ve 14:30 v Domě Světla v ulici Malého 282/3 v pražském Karlíně. Startovné je 50 korun, pro studenty a důchodce 30 korun, pro HIV pozitivní zdarma.

Výtěžek z akce půjde na občerstvení účastníků a zbytek na provoz Domu světla.

Mezinárodní den boje proti homofobii se každoročně připomíná 17. května. V tento den byla v roce 1990 vyškrtnuta homosexualita z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace. Mezinárodní den boje proti homofobii upozorňuje na důležitost respektování práv lidí s jinou než heterosexuální orientací.

Událost na Faceboku ZDE

Těšíme se na Vaší účast!

Obrázek č. 138
Obrázek č. 150

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.