Uběhněte Prahou pět kilometrů proti homofobii

V rámci Mezinárodního dne boje proti homofobii dne 17.5. a Světla pro AIDS (letos také 17.5.) pořádá ČSAP, z.s. benefiční, nesoutěžní pětikilometrový běh.

V sobotu 16. května můžete vyrazit na pětikilometrový běh proti homofobii a zároveň na podporu HIV pozitivních. Příští květnová neděle je totiž zároveň Mezinárodním dnem boje proti homofobii a zároveň Světla pro AIDS. Trať nesoutěžního benefičního závodu povede z Vítkova po chodnících a parkových cestách do ulice Na Balkáně a zpět. Běhu se zúčastní i finalisté soutěže Gay roku. Sraz a registrace začíná ve 14:30 v Domě Světla v ulici Malého 282/3 v pražském Karlíně. Startovné je 50 korun, pro studenty a důchodce 30 korun, pro HIV pozitivní zdarma.

Výtěžek z akce půjde na občerstvení účastníků a zbytek na provoz Domu světla.

Mezinárodní den boje proti homofobii se každoročně připomíná 17. května. V tento den byla v roce 1990 vyškrtnuta homosexualita z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace. Mezinárodní den boje proti homofobii upozorňuje na důležitost respektování práv lidí s jinou než heterosexuální orientací.

Událost na Faceboku ZDE

Těšíme se na Vaší účast!

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 155
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.