Zákon v poslanecké sněmovně - potřebujeme vaši pomoc!

Vážené členky, vážení členové, přátelé a podporovatelé,

dovoluji si vás požádat o vyplnění dotazníku k problematice dostupnosti léků v ČR, která není úplně ideální. V poslanecké sněmovně je právě projednáván zákon, který by dal pacientům jistotu, řekněme jakousi "pojistku" v případě, že lék nebude v lékárně dostupný. Zákon navrhuje mnoho opatření, která mají pomoci s dostupností léků pro "spotřebitele" a ačkoliv by měl být pacient (tedy konečný příjemce péče) v centru pozornosti, při projednávání tohoto zákona stojí jaksi mimo...

Tím, že kliknete na odkaz, přečtete text a vyplníte dotazník pomůžete aktivním pacientským organizacím s argumentací v poslanecké sněmovně. Dosud* článek vidělo 641 lidí a v dotazníku hlasovalo 306 respondentů - tato čísla se den za dnem zvyšují, což je skvělé, ale potřebujeme i Váš hlas! Více ZDE. O tom, zda zákon získá dostatečnou podporu poslanců nebo zvítězí lobbisté rozhodujete i Vy!

Děkuji za Vaši pozornost a Váš čas.

S úctou

Robert Hejzák
předseda

(*pozn. data jsou aktuální ke dni 7.3.2020, autorem textu a dotazníku je Edita Müllerová, předsedkyně spolku Revma Liga Česká republika, z.s., uzávěrka dotazníku je 13.3.2020, tak na nic nečekejte a klikněte ZDE)

Obrázek č. 138
Obrázek č. 153

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.