On-line poradna

Biktarvy a asentra (sertralin) 15. 11. 2022

Uživatel: Kuba, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den , mám dotaz , lecim se s hiv , virová nálož 0 už léta a teď jsem dostal lék asentra proti úzkosti , tak se chci zeptat jak se snáší tenhle lék s léky biktarvy ? Nedojde k zastavení účinku biktarvy ? Diky

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 17. 11. 2022

Kombinace Biktarvy a Asentry je možná. Neměla by ovlivnit hladinu protivirového léku ani vést k vyšší četnosti případných nežádoucích účinků. .

Ale počítejte s tím, že účinek Asentry nastoupí až asi po dvou týdnech a měl byste ji v případě dobrého efektu brát nejméně půl roku. U některých pacientů může Asentra mít vedlejší účinky na sexualitu, zejména oddálení orgasmu (což může být naopak výhodou u mužů, kteří mají sklon k rychlejší ejakulaci).

Obrázek č. 210
Obrázek č. 206
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544, +420 725 960 300. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544 чи +420 725 960 300. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.