On-line poradna

CD koronavirus 26. 2. 2020

Uživatel: Nik, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den. Dnes velké téma koronavirus. Prosím o vysvětlení jak je to s imunitou. Mám VN dlouhodobě 0 CD 950 a jsem na lécich. Prý není dobré proti koronaviru mit příluš vysokou imunitu ,kolik je příluš vysoká imunita. Další otázka,prý na koronavir pomáhají léky na Hiv znamená to že by jsme mohli bejt teoreticky trochu více chráněni. Děkuji za odpověď a přeju poklidné dny

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 27. 2. 2020

Podobný dotaz jsem nedávno zodpovídal. O koronaviru vzhledem ke krátko době, kdy působí, víme dost málo a většinou narazíte na spekulace a úvahy.

Nevím, proč by lidé s velmi dobrou imunitou měli být náchylnější ke koronaviru. Vaše imunita je zřejmě obdobná jako průměrná imunita HIV negativního člověka.

Některé léky proti HIV působí proti koronaviru, ale nevíme zda všechny (zatím se zkoušely ty spíše starší). Takže možná máte pravdu v tom, že léčení HIV pozitivní by v případě nákazy mohli mít lehčí průběh nebo se častěji vůbec nenakazit. Ale žádná prokazatelná studie k tomu není.

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.