On-line poradna

Cestovní pojištění 6. 4. 2022

Uživatel: Zoltán, Téma: Právní poradna v oblasti HIV a AIDS

Dobrý den. Potřebuji vycestovat jako turista do EU (Francie) U které pojišťovny si mohu jako HIV sjednat cestovní pojištění, když jsou všude výluky. Můžete prosím něco poradit? Děkuji

Martin Černý

Odpověděl: Martin Černý, 12. 4. 2022

Dobrý den, Zoltáne. Ačkoli u řady pojistných produktů z kategorie pojištění osob jsou HIV pozitivní řazeni do kategorie zcela nepojistitelných osob, u cestovního pojištění není situace zdaleka tak nepříznivá. V případě cestovního pojištění české pojišťovny (dle svých všeobecných obchodních podmínek) běžně neuhradí léčebné výlohy v zahraničí, pokud tyto vznikly v souvislosti s onemocněním AIDS nebo HIV. Co naopak některé z pojišťoven hradí, jsou akutní zranění nebo onemocnění, která s HIV nebo AIDS nesouvisejí.

V rámci dřívější průzkumné akce ČSAP v oblasti pojišťovnictví takto odpověděly dvě pojišťovny, a to Kooperativa pojišťovna, a.s. a UNIQA pojišťovna, a.s.

Obrázek č. 200
Obrázek č. 138
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.