On-line poradna

Děkuji za odpověď. 10. 11. 2022

Uživatel: Mišpulin, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Proč musím chodit každých tři měsíce na odběry a pro léky , když mám už 12 let stejné výsledky . CD 1450 A VN 0. Proč musíme jednou za tři měsíce .Byl jsem štíhlí kluk a tet vypadám jak kdybych byl těhotný , Jim pravidelně nepřejídám se . A jsem pořád v jednom kole a chodím plavat . A břicho je tvrdé. .A proč nás berou všude Jako poslední , když jsme neinfekční . To mám být , třeba z bolestmi v čekárně ? Ale rád bych věděl jak je těžké se přestěhovat do jiné země . DĚKUJI

prim. MUDr. Pavel Dlouhý

Odpověděl: prim. MUDr. Pavel Dlouhý, 15. 11. 2022

Dobrý den,

děkuji za Vaše otázky a odpovím postupně.

Léky by se měly vydávat (v souladu s vyhláškou) vždy na 3 měsíce, odběry u stabilizovných pacientů provádíme obvykle jednou za 6 měsíců. V našem HIV centru absolvují tedy kontrolu pacienti 4x do roka, z toho 2x s odběrem.

Je známé, že některé HIV léky způsobují zvýšení hmotnosti - požádejte Vašeho HIV lékaře o změnu léčby na lékovou kombinaci, která tento nežádoucí účinek nemá.

K pacientům s nulovou virovou náloží by skutečně mělo být přistupováno jako k ostatním a není důvod zařazovat je (například u stomatologa) na konec programu.

S přáním všeho dobrého, PD

Obrázek č. 210
Obrázek č. 206
Podcast Život plus
Obrázek č. 169

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544, +420 725 960 300. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с DMYTRO, dmytro.skirhiko@aids-pomoc.cz, +420 720 956 544 чи +420 725 960 300. Мы поможем вам найти решение.

obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.