On-line poradna

Frenuloplastika 27. 2. 2019

Uživatel: Jan, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, uvažuji o frenuloplastice. Je pravda, že jako hiv pozitivnímu mi jí mohou udělat pouze na Bulovce? Děkuji

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 28. 2. 2019

Ne. Pouze specializovaná HIV péče musí být v rámci HIV centra (v Praze tedy Bulovka nebo Střešovice). Péči z ostatních oborů může provést kterýkoli lékař.

Ale řada pacientů dává přednost Bulovce, protože tamní lékaři jsou na HIV pozitivní spíše zvyklí a odpadají nepříjemné a stigmatizující dotazy či dokonce odmítání. Lékaři a sestry HIV centra někdy mohou pomoci s objednáním a doporučením HIV+ pacienta u kolegy, který s HIV centrem spolupracuje (z urologů to byl v minulosti hlavně prim. Gilbert, ale ten je již v důchodu, ale předpokládám, že ho někdo nahradil).

Pokud však máte svého urologa, který zná Vaši diagnózu a nemá s tím problém, tak klidně můžete chodit dále k němu včetně operačních výkonů.

Pokud byste hledal urologa třeba v místě bydliště, tak doporučuji ho i informovat o své virové náloži (předpokládám, že jste na léčbě a bude neměřitelná).

Obrázek č. 138

Pomoc s léky pro pacienty

Pokud jste se ocitli v zahraničí v karanténě a/nebo se nemůžete dostat zpět do Česka a docházejí vám vaše antiretrovirové léky, kontaktuje prosím přes tento portál asociaci LIFE4ME.PLUS, která prostřednictvím národních pacientských organizací koordinuje po celém světe krizové dodávky HIV léčiv https://life4me.plus/en/.


If you find yourself in quarantine in the Czech Republic, cannot leave the country and are running out of antiretroviral therapy, or if you have problems receiving delivery of medication due to COVID-19, please contact ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. We will help you to find a solution.


Если Вы оказались в Чешской Республике в условиях карантина, и у Вас заканчивается запас антиретровирусной терапии, или если Вы столкнулись с проблемами в выдаче лекарств из-за COVID-19, пожалуйста, свяжитесь с ROBERT, robert.hejzak@aids-pomoc.cz, 00420 724 032 678. Мы поможем вам найти решение.

Obrázek č. 159
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.