On-line poradna

počet kopíí 12. 10. 2022

Uživatel: Pavel, Téma: Poradna pro HIV+ a léčba HIV/AIDS

Dobrý den, léčím se s HIV od roku 2016. Od začátku užívám GENVOYU. Užívám ji pravidelně bez časového zpoždění na minutun přesně. CD4 mám pravidelně mezi 650 až 670. Kopie 0 až 20. Při poslední kontrole jsem měl nejvyšší CD4 za celou dobu 744, ale kopií 71. Mám se nějak znervozňovat zvýšením kopií. Můj ošetřující lékař, mi řekl, že se to někdy stává, ať jsem klidný. Ale moc nejsem. Děkuji předem za odpověď.

MUDr. Ivo Procházka CSc.

Odpověděl: MUDr. Ivo Procházka CSc., 24. 10. 2022

Drobný vzestup virové nálože se obvykle dá přičíst nějaké drobné infekci (které si ani nemusíte být vědom). Pořád se pohybujete kolem hranice neměřitelné virové nálože (někteří odborníci říkají, že to je do 50 kopií/ml), ale častěji tak je označován výsledek až do 200 kopií/ml.

V tuto chvíli ještě nelze zjistit, jestli se náhodou nejedná o začátek rozvoje resistence, na to je virová nálož stále velmi nízká. Pokud ale dodržujete správně pravidelné užívání léků, tak je to málo pravděpodobné.

Pokud by to tak přece jen bylo a při dalším vyšetření se pokles virové nálože potvrdil (a následně resistenci potvrdí i test na ni), tak pořád bude dost času na změnu léčby.

Obrázek č. 225
Obrázek č. 206
Obrázek č. 117

Odešlete SMS ve tvaru:

DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 208
Obrázek č. 224

Program pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, prevence a léčba HIV/AIDS) na území hl. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Podcast Život plus
obrazek PrEPPoint

PODPOŘTE NÁS

 

Kampaň podpory pro zaměstnance žijící s HIV

Obrázek č. 172

#workingpositively

Potřebujete právní pomoc?

Pokud jste se setkal/a s diskriminací nebo se pouze potřebujete poradit, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese: pravnik@aids-pomoc.cz. Náš právník (příp. sociální pracovnice) Vám poskytnou potřebné informace nebo pomoc pro řešení Vaší situace. Všichni naši pracovníci jsou povinni dodržovat mlčenlivost, a proto se nemusíte bát o odhalení Vaší HIV pozitivity. Pro kontakt můžete využít i naše bezplatné telefonní linky.

Obrázek č. 186
Obrázek č. 145
Obrázek č. 53

podporuje sociální službu azylový Dům světla pro HIV+ lidi bez domova

Obrázek č. 55

přispívá na provoz azylového Domu světla, testování a preventivní činnost
a na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v oblasti zdravotnictví (testování, preve-
nce a léčba HIV/AIDS) na území l. m. Prahy pro rok 2023 – UNICEF

Obrázek č. 51

v rámci Národního programu řešení problematiky HIV/AIDS částečně financuje naše preventivní aktivity a testování

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.